Kulağına kaçan sinek hayatını kararttı

Sivas'ta kulağına giren sineği çıkarmak için hastaneye giden öğretmen, acilde yapılan müdahale nedeniyle sağır oldu. Çeşitli sağlık sorunlarıyla da karşılaşan öğretmen şikayetçi oldu ama valilik onayı olmadığı için soruşturma açılmadı.

İHA 10.06.2017 - 14:38

sinek.jpg

Sivas'ta kulağına sinek giren sineği çıkartmak için gittiği hastanede kulağına alkol döküldüğü iddia edilen 29 yaşındaki öğretmen Sedat Bayiskit sağır oldu.

Bayiskit işitme kaybının yanında birçok sağlık sorununu da beraberinde yaşadı.

Müdahale edilen kulağı 120 desibelin altındaki sesleri duymayan Bayiskit, denge kaybı ve baş dönmesi gibi sorunlarla da mücadele etmek zorunda kaldı.

Yaşadığı olayı elindeki sağlık raporları ve diğer hastane kayıtlarına dayanarak anlatan Bayiskit, şunları söyledi:

"Bundan 1.5 yıl önce kulağıma bir sinek girdi. Benim daha önceden iki kulak zarım da delikti. Yürüyerek Sivas Numune Hastanesi aciline geldik. Burada ki doktor S.Ö'ye durumu anlattım. Doktor önce eline bir cımbız aldı. Sineği gördüğünü söyleyip bir türlü alamayınca 'bunu öldürmemiz gerekiyor' diyor. Hareket ettiğini söylüyor. Kulak zarımın delik olduğunu söylememe rağmen benden izin almadan kulağıma alkol enjekte ediyor.

ENGELLİ RAPORU VERİLDİ

Alkolü kulağıma boşaltınca birden bende baş dönmesi başladı. Müthiş bir kusma oluyor. Ardından bilincim gidiyor. Bu sırada kulağımdaki sinek daha ileriye gitmiş. Kulak Burun Boğaz uzmanı çağrılıyor. Ameliyatla kulağımdaki sinek çıkartılıyor. Ancak o günden bu yana baş dönmesi hiç düzelmedi. Yürüyemiyordum. Tedavi gördükten sonra yürümeye başladım. Kulağım 120 desibelin altındaki sesleri duymuyor. Yüzde 41 engelli raporu verildi." 

SORUŞTURMA AÇILAMADI

Bayiskit, savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen valilik onayı olmadığı için soruşturma dahi açılmadığını belirterek, "Benim sağlığım bozuldu. Yürüyerek gittiğim hastaneden sakat ayrıldım. Bunun hesabı sorulsun. İhmal varsa tespit edilip cezası verilsin. Eğer bu ülkede adalet varsa ben bunun yerine getirilmesini istiyorum. Şikayetime rağmen soruşturma bile açılmadı. Benim tek beklentim eski sağlığıma kavuşmak. Ben onlardan hiçbir şey istemiyorum. Sadece bana eski sağlığımı versinler. Versinler bende ne istiyorlarsa vereyim" diye konuştu.

Bayiskit’in ağabeyi de kardeşinin iddialarını doğrulayarak yürüyerek girdikleri hastanede kardeşinin bilincini kaybedecek pozisyona getirildiğini söyledi.
Öte yandan doktor Ş.Ö hakkındaki iddiaları yanıtlamak istemediğini belirtti. Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'de iddialara cevap vermedi.

Sayfa Yükleniyor...