Kusursuz dudaklar hayal değil!

Bazen iddialı kırmızı bir ruj, bazen ise hafif bir parlatıcı... Çekici dudaklara sahip olmak için işte size bir kaç ipucu...

27.08.2011 - 15:24

Kusursuz dudaklar hayal değil!

Rujunuzun rengi, tonu ve dudaklarınız yapısı... Üçü bir arada eğer doğru bir çizgide birleşirse işte o zaman kusursuz görülebilirsiniz... Bunun için bilmeniz gereken bir kaç önemli detay var...

İşte işin sırrı...

Dudak dolgunlaştırıcıları
Bir parça tarçını ıslatarak dudaklarınızın üzerinde gezdirin. Aynı şekilde tarçın yağını da deneyebilirsiniz. Bunların dışında içeriğinde niyasin veya dolaşımı hızlandırıcı B vitamini bulunan dolgunlaştırıcılardan kullanırsanız dudaklarınızın görünümünü bir anda değiştirebilirsiniz.

İnce dudaklar
Dudak tonunuza yakın bir kalemle dudağınızı çerçeveledikten sonra parlatıcı sürerseniz dolgun bir görünüm elde edersiniz.

Renksiz dudaklar
Ne kadar genç olursanız olun çok fazla ruj sürmek dudaklarınızın doğal renginin kaybolmasına yol açar. Canlı bir görünüm için rujunuzu fırçanıza sürerek dudaklarınızın üzerinde gezdirin. Sonra da parmaklarınızla yayarak dağıtın.

Rujunuz akarsa
Özellikle yağlı bir cildiniz varsa rujunuz bir süre sonra dudaklarınızın dışına taşabilir. Bu durumu engellemek için rujunuzu ya da parlatıcınızı sürmeden önce dudak çevresini dudak kaleminizle geçin (kremsi yapıdaki kalemler yerine kuru olanları tercih edin) ya da dudağınızın çevresindeki çizgileri bir kapatıcıyla doldurun.

Düşük dudaklar
Rujunuzu dudağınızın tam ortasında kalacak şekilde sürün. Köşelere uygulamaktan kaçının.

İnci gibi dişler
Dişlerinizde en az cildiniz kadar bakımı hak eder. İnci gibi dişlere sahip olmak güzelliğinize güzellik katar. Dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamalı ve diş ipiyle temizlemelisiniz. Ayrıca düzenli olarak dişlerinizi temizletmelisiniz.

Taze bir nefes
Eğer mümkünse çay, kahve ya da kırmızı şarap tüketiminden sonra lekelerin yerleşmesini engellemek için dişlerinizi fırçalayın.

Kırmızının cazibesi
Kırmızı her zaman sıcak ve çarpıcı bir renk olmuştur. Ünlü makyaj uzmanı Julie Hewitt'e göre hemen herkes dudaklarında kırmızının herhangi bir tonunu kullanabilir. Kırmızının etkisini azaltmak için önce dudak kremi kullanın sonra kırmızı rujunuzu uygulayıp fazlalığı bir peçeteyle alın. Son olarak rujunun üzerinden dudak kalemiyle geçin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...