KYK yurt yedek sonuçları açıklandı (2023-2024 GSB KYK yurt yedek sonuçları sorgulama sayfası)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt yedek sonuçları, ilk yerleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından binlerce öğrenci tarafından merak ediliyordu. 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında KYK yurt sonuçları açıklanmış ve öğrenciler yüzde 87'lik dilimi yurtlara yerleştirilmişti. Kalan kontenjana göre ise KYK yurt yedek sonuçları açıklandı. Peki, 2023-2024 KYK yurt yedek sonuçları sorgulama sayfası.

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı (2023-2024 GSB KYK yurt yedek sonuçları sorgulama sayfası)

2023-2024 yurt yedek sonuçları açıklandı. KYK yurt başvuru sonuçlarında ilk yerleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından yedek yurt sonuçları için adaylar sorgulamaya başladı. Herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrenciler için KYK yurt yedek sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

BAKAN BAK'TAN YURT YEDEK SONUÇLARI İÇİN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2023-2024 yılı yurt başvuruları ilk yerleştirme oranlarına ilişkin şunları aktardı:

"İlk aşamada yüzde 87’lik bir yerleştirme oranı ile yeni bir rekora imza attık. Bugüne kadarki en yüksek talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin en yüksek yerleştirme oranına ulaştık. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz sonuçlara e-Devlet üzerinden ulaşabilirler. Yedek yerleştirmelerimiz hızla devam edecek.

Pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün yedek yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız. Öğrencilerimiz bu sonuçları da yine e-Devlet üzerinden takip edebilirler. Çok kısa süre içerisinde de kalan öğrencilerimizin tamamını yerleştirmiş olacağız."

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı (2023-2024 GSB KYK yurt yedek sonuçları sorgulama sayfası) - 1

YURT YEDEK SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK yurtları birinci yedek yerleştirme sonuçları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından erişime açıldı.

Sonuçlar https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama linkinden görüntülenebilecek.

YEDEK SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

Sayfa Yükleniyor...