Leonard Cohen yine en derinlerde

Efsanevi sanatçı Leonard Cohen'in 8 yıl aradan sonra yayınlayacağı ilk stüdyo albümü 'Old Ideas' 2 Şubat’ta ülkemizde de yayınlanıyor. Albüm yayınlanmadan önce ise ilk kez Radyo Eksen’de.

23.01.2012 - 15:25

Leonard Cohen yine en derinlerde

'Old Ideas' 60 yıla uzanan müzik kariyeriyle yaşayan efsane, müzisyen ve şair Leonard Cohen’in 8 yıl aradan sonra yayınladığı ilk stüdyo albümü.

Sony Music etiketiyle yayınlanacak olan albümün 10 şarkısı; Cohen’in şairane bakış açısıyla aşk, ilişkiler, cinsellik, kayıp ve ölüm gibi insan varoluşunun en derin zorluklarını ele alıyor. Sanatçının en manevi albümü sayılabilecek “Old Ideas” albümü şefkat ve anlayıştan ilham alıyor.

“Yaşım ilerledikçe sesimi nasıl kullanmam gerektiği daha iyi anladım. Bunun için yapmam gereken, asla yas tutmamaktı. Hepimizi bekleyen büyük kaçınılmaz yenilgiyi ifade etmek ise, saygınlık ve güzelliğin katı sınırları içinde yapılmalıydı.” Leonard Cohen

Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders ve Dino Soldo prodüktörlüğünü yaptığı albümde Leonard Cohen’in eşsiz sesini Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie and Charley Webb) ve Jennifer Warnes vokalleri ile tamamlıyor. Albümün kapak tasarımı ise Leonard Cohen’in kendisine ait.

“Old Ideas”ın kayıtları Ocak 2011’de başladığında birçok şarkı ve şarkı sözü zaten uzun yıllar yapılan çalışmanın eseri olarak yeni albümde yer almayı bekliyordu. Albümün iki yeni şarkısı “Lullaby” ve “Amen”in ilk kayıtları 2007 yılında yapılmış ve sanatçının tüm biletleri tükenen dünya turnesi esnasında seslendirilmişti. Cohen’in yeni albümünün ipuçlarını sanatçının Ekim ayında İspanya’daki “Principe de Asturias” edebiyat ödülü kabulü esnasındaki konuşmasında paylaşmıştı.

Leonard Cohen’in tüm dünyayla aynı anda ülkemizde de yayınlanacak olan Old Ideas isimli albümünün çıkış parçası "Show Me The Place" ve ikinci single’ı ise “Darkness”, hayranların beğenisine sunulan son şarkı ise "Going Home" olmuştu.

Albüm yayınlanmadan önce ilk defa Radyo Eksen’de olacak. Yarın saat 17.00'den itibaren 1 hafta boyunca Radyo Eksen'in sitesinden dinlenebilecek.

Ayrıca müzikseverler, “Old Ideas" albümünü yayınlanmadan önce farklı versiyonlarıyla LeonardCohen.com adresinden herkesten önce sipariş edebilirler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...