İstanbul Sancaktepe'de geçen hafta meydana gelen olayda, köpeğini gezdiren lise son sınıf öğrencisi Elif Dağyeli köpeğini dolaştırmak için dışarı çıkmış, saat 23.00 sıralarında karşıdan karşıya geçmek için bir yaya geçidine geldiği sırada ise kırmızı ışıkta durmayan bir araç genç kıza çarpmıştı.

Çarpmanın şiddetiyle Elif Dağyeli'nin olay yerinde hayatını kaybetmesine neden olan sürücü, olaydan 3 gün sonra teslim olmuştu. Geçtiğimiz Cumartesi günü Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen Fatih Y., nöbetçi savcılıktaki sorgusunun ardından "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, ancak adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

"TUTUKLANMAYI GEREKTİRİR"

Dağyeli Ailesi'nin avukatı Gürdal Aydoğdu, şüpheli Fatih Y.'nin serbest kalmasına itiraz etti. Söz konusu suçun "Bilinçli taksirle" işlendiğini belirten avukat Aydoğdu, "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçunun tutuklanmayı gerektirir bir suç olduğunu söyledi.

Şüphelinin olaydan 3 gün sonra teslim olmasının da delilleri karartma ihtimalini doğuracağını kaydeden ailenin avukatı, Fatih Y.'nin serbest kalması kararına itiraz etti.