Lord Byron kaç kadınla ve erkekle yattı?

Lewis Carroll'un şu küçük kızlarla meselesi? J. D. Salinger gerçekten kendi idrarını mı içerdi? Lord Byron kaç kadınla ve erkekle yattı?

Haberler 13.09.2010 - 11:31

Lord Byron kaç kadınla ve erkekle yattı?

Katillere, aldatanlara, uyuşturucu bağımlılarına ve edebiyat dünyasının diğer efsanelerine dair garip ama gerçek hikayeler...

Çok satan 'Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları'nın yazarından yeni bir kitap: 'Büyük Yazarların Gizli Hayatları'.

WillIam Shakespeare'den Leo Tolstoy'a dek pek çok yazarın sıradışı ve sansürsüz bir profilini sunan Büyük Yazarların Gizli Hayatları, lise öğretmeninizin sormaya korktuğu tüm zorlu soruları ele alıyor: Nedir Lewis Carroll'un şu küçük kızlarla meselesi? J. D. Salinger gerçekten kendi idrarını mı içerdi? Lord Byron kaç kadınla ve erkekle yattı? Ayn Rand neden Charlie'nin Melekleri'ne bayılırdı? Klasik edebiyat okulda hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

''Shakespeare pek seçkin bir ailenin oğlu olarak gelmedi dünyaya. Babası John, ara sıra yasalara ters düşen, varlıklı bir eldiven imalatçısıydı. Evinin önünde gübre yığını bulundurmaktan ceza yemiş, karaborsada yün satmaktan mahkemeye verilmişti. Bir zamanlar şehir meclisinin saygın üyelerinden biri olan baba Shakespeare, sosyal itibarının günden güne azalışına tanıklık etti; öyle ki sonunda, aile arması başvurusu College of Heralds tarafından reddedilmişti. William Shakespeare ileride babasının başarısızlığa uğradığı noktada başarıyı yakalayacak ve arma için, babasının gördüğü muameleye hâlâ kızgın olduğunu ifade edercesine Non sans droit (“Haksız yere değil”) sloganını seçecekti.'' (Kitaptan)

'Büyük Yazarların Gizli Hayatları' Domingo Yayıncılık etiketiyle kitapçılarda.

Sayfa Yükleniyor...