Mad Men BAFTA’yı da kucakladı

İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden BAFTA TV Ödülleri'nin bu yılki sahipleri belli oldu. En İyi Yabancı Yapım kategorisinde BAFTA'yı e2’de yayınlanan 3 Altın Küreli "Mad Men" aldı.

27.04.2009 - 15:39

Mad Men BAFTA’yı da kucakladı

1954 yılından beri verilen BAFTA TV ödülleri, Londra’daki Royal Festival Hall’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.


Daha önce 3 'Altın Küre' alan 'Mad Men', rakipleri ‘The Wire’, ‘Dexter’ ve ‘The Daily Show With Jon Steawart’ı geride bırakarak En İyi Yabancı Yapım kategorisinde 2009 BAFTA ödülünü de kazandı.

İŞTE BAFTA'LARI KAZANANLAR
Bu yılki BAFTA’larda BBC’nin ağırlığı vardı. BBC 2’de yayınlanan ‘White Girl’ En İyi Televizyon Filmi seçildi.

En İyi Erkek Oyuncu dalında The Shooting of Thomas Hurndall’daki performansıyla Stephen Dillane, En İyi Kadın Oyuncu dalında da Poppy Shakespeare’ adlı dramadaki performanslarıyla Anna Maxwell ödüle layık görüldü.  Maxwell aynı ödülü dört yıl önce de kazanmıştı.

Her bölümde farklı bir hikayenin konu edildiği TV dizisi kategorisinde BBC 1’de yayınlanan 'Wallander' ödüle layık görülürken, devam eden bir hikayesinin süre geldiği en iyi TV dizisi dalında yine aynı kanalda yayınlanan ‘Criminal Justice’ seçildi.

Komedi performansında David Mitchell ödüllendirilirken, ‘Harry and Paul’ En İyi Komedi, ‘The IT Crowd da En İyi Sit-Com seçildi.

En İyi Belgesel Ödülü'nün sahibiChosen (True Stories)’ adlı yapım oldu. Eğlence Programı kategorisinde ise bu yıl ‘X Factor’ ödüle layık görüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...