Marmaris'te azılı çocuk hırsızlar kasa soygununda yakalandı

Marmaris'te, bir marketin ofis kasasından içinde 16 bin lira bulunan el çantasını çalarak kaçan 15 yaşındaki iki zanlı, bir apartmanda saklanırken polis tarafından yakalandı. Zanlılardan M.O.D.'ni yaşının iki katı sabıkası oolduğu ortaya çıktı.

DHA 08.06.2016 - 06:39 | Son Güncelleme : 08.06.2016 - 06:40

Marmaris'te azılı çocuk hırsızlar kasa soygununda yakalandı

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, dün akşam saatlerinde bir hırsızlık olayı yaşandı.

15 yaşındaki M.O.D., alışverişe gittiğin marketin sahibinin, tezgah altında bulunan ofis kasasına el çantasını koyduğunu gördü.

Marketten sakız alarak çıkan M.O.D., telefonla arkadaşı B.B.'yi arayarak gelmesini istedi. M.O.D. ve arkadaşı B.B. buluşarak, karşı sokaktan marketi gözetlemeye başladı.

Market sahibinin tezgahtan ayrılarak içerideki odaya gittiğini fark eden M.O.D., harekete geçti ve çantayı alıp dışarı çıkmaya çalışırken market sahibi Ferit Nacar 'a (59) yakalandı.

M.O.D. ile arkadaşı B.B. kaçarken, market sahibi Nacar durumu polise bildirdi. Yaklaşık 45 dakika süren arama sonucunda M.O.D. ve B.B. bir apartmanın zemin katında bulunan depo kapısı önünde çaldıkları el çantası ile birlikte yakalandı.

ZANLININ SABIKA SAYISI, YAŞININ İKİ KATI

Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde verdikleri ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen M.O.D.'nin 3 iş yeri, 1 ev, 1 motosiklet hırsızlığı şüphelisi olarak arandığı ve toplam 31 farklı hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi. B.B.'nin ise 7 ayrı hırsızlık suçundan poliste kaydı olduğu belirlendi. M.O.D. ve B.B.'nin emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Çarşı Polis Merkezi'nden sağlık kontrolü işlemine götürülen M.O.D., görüntü almaya çalışan basın mensuplarını tehdit etti. Basın mensuplarına "Sizin evinizi, motosikletlerinizin yerini biliyorum. Cezaevinden çıktığımda gerekeni yapacağım" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...