Maskesiz corona virüs testi yapan personele soruşturma

Eskişehir'de bir hastane çalışanının maskesi ve koruyucu elbisesi olmadan corona virüs testi yapması tepki çekti. Hastane yönetimi olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA 18.09.2020 - 17:51

Maskesiz corona virüs testi yapan personele soruşturma

Eskişehir’de maskesi ve koruyucu elbisesi olmadan corona virüs testi yapan hastane çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı.

Bir hastanede corona virüs testi yaparken maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmayan çalışanla hasta yakını arasında tartışma çıktı.

Hasta yakını, personele "Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık" diye tepki gösterdi.

Tartışma sırasında eldiven takan personel ise kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, "6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim" şeklinde yanıt verdi.

Hasta yakınının cep telefonu ile kaydettiği anlar sosyal medyada tepkilere neden oldu. Hastane yönetimi de personelle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...