'Meğer AK Parti'ye bazı tuzluklar sızmış'

AK Parti'den istifa eden milletvekillerine yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti milletvekilleri meğer bazı yerlerden gelen emirlerle istifa ettirilmiş. Kirli planlar ortaya çıktı. Meğer AK Parti'ye bazı tuzluklar sızmış" dedi.

01.02.2014 - 15:02

'Meğer AK Parti'ye bazı tuzluklar sızmış'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni'nde bir konuşma yapıyor.

"Bu seçime çok farklı bir zeminde giriyoruz" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "17 Aralık'la hükümete karşı bir yargı darbesi yaptırılacak, daha sonra milletvekilleri istifa ettirilecek. Ancak bu kirli planlar ortaya çıktı, çıkıyor" şeklinde konuştu.

Bir milletvekilinin yegane emir alacağı yerin millet olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, Milletten yetki aldılar ancak başka odakların talimatlarıyla hareket ettiler" dedi.

Türkiye ekonomisinin 2001'deki gibi kırılgan olmadığını vurgulayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomide her durum için planlarımız var. Moraleri bozmaya çalışanlara karşı herkes dikkatli olsun" şeklinde konuştu.

Partiden ayrılanları eleştiren Erdoğan şöyle konuştu: "Sen geleceksin AK Parti’den aday olacaksın, vekil olacaksın. Biri sana emir verecek, talimat verecek sen partinden istifa edeceksin. Bu yapılan düpedüz ihanettir, emanete ihanettir, AK Parti’ye ihanettir."

Milletin 30 Mart’ta gereken cevabı vereceğini dile getiren Başbakan, "Vaiz lobilerinden, faiz lobilerinden emir alanlar ihanet içindedir. Bazı vekiller milletten yetki aldı, sonra başka odakların kölesi oldular, emir ve talimatlara göre hareket ettiler. Millet onları hatırlamıyor, şamarını zaten vurdu"  diye konuştu.

Son günlerde internette yayınlanan ses kayıtlarına da gönderme yapan Erdoğan, "Bunların hedefi sadece istifa etmek, bölücülük yapmak değil. Nisandan sonra hükümet atayacaklarmış. Bakan atayacaklarmış niyetleri buymuş. Rüşvet kılıfının altında bunların asıl kirli amaçları buydu.

Bunlar ayak oyunlarıyla, kendi keyiflerine göre hükümet kurmak istediler. Hükümetleri sermaye, medya kuramaz, yıkamaz. Hükümetleri uluslararası örgütlerin maşaları yıkamaz. Söz de, karar da yetki de milletindir."

Ekonomiye zarar vermek istendiğini dile getiren Başbakan, gazete, televizyon haberleriyle ekonominin hedef alındığını vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

"İçerideki bazı iş adamları ile bazı iş veren örgütleri ile ittifak yaptılar. Türkiye'nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne Şifre 'ananas'. Şifre ne Şifre 'tesbih'. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz Ananaslar geliyor gidiyor, tesbihler geliyor gidiyor. Maalesef benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Hiç endişeniz olmasın, bu defa yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar. Türkiye ekonomisi 2001 yılındaki ekonomi değil. Türkiye ekonomisi sağlam, Türkiye ekonomisi dirençli, Türkiye ekonomisi korunaklı. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye ekonomisi 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak, 3-5 gazete haberiyle, tuzu kuru sermayedarların açıklamasıyla savrulmayacak kadar büyük ve dirençlidir. Bunu böyle biliniz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...