Meral Akşener: Suriye politikasını değiştireceğim

Karabük’te konuşan İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Seçilir seçilmez Suriye politikasını değiştireceğim. Suriyelileri sağlıklı, sıhhatli, düzgün bir şekilde ülkelerine göndereceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı 16.06.2018 - 13:38 | Son Güncelleme : 16.06.2018 - 16:49

Meral Akşener: Suriye politikasını değiştireceğim

İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Karabük Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Karabük'ün ve Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisinin genç işsizlik olduğunu savunan Akşener, cumhurbaşkanı seçildiğinde israfı ortadan kaldıracaklarını, genç işsizliği çözeceklerini, yüzde 11 olan işsizlik rakamlarını 5 yıl içerisinde 5,6'ya indireceklerini anlattı.

Devletin gençlere iş vermek zorunda olduğunun altını çizen Meral Akşener, "Devletin görevidir. İş veremiyorsa iş verinceye kadar bu çocuklarımızın, gençlerimizin analarının babalarının arkadaşlarının yanında boyunlarını eğmemek için her işsiz bir gence 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağız" dedi.

3600 ek göstergeye değinen ve bunu kendisinin söylediğini savunan Meral Akşener, "Çiftçinin, esnafın, işsizin, şehit ve gazi yakınlarının içinde yer aldığı, öğrencinin, gencin kredi kartı borçları var. Bu insanların borçlarını bir defaya mahsus olarak sileceğiz" dedi.

Türkiye'de 4 milyon Suriyeli olduğunu belirten Akşener, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben mültecilere bir şey demiyorum. Herkes vatanında mutludur, özgürdür. Hemen seçilir seçilmez Suriye politikasını değiştireceğim. Suriyeli arkadaşlarımızı, göçmeleri, mültecileri hemen sağlıklı, sıhhatli, düzgün bir şekilde ülkelerine göndereceğiz ve seneye 2019’da inşallah ben Halep'te Türkiye’den memleketine, vatanına gitmiş Suriyeli mültecilerle iftar edeceğim."

Sayfa Yükleniyor...