Mersin'de eşine şiddet uygulamayacağına söz verince tahliye edildi

Mersin'de şiddet uyguladığı eşini ve 2 çocuğunu 6 saat boyunca rehin alan sanık, tutuklu yargılandığı davada bir daha şiddet uygulamayacağına söz verince tahliye edildi.

DHA 05.03.2020 - 14:29

Mersin'de eşine şiddet uygulamayacağına söz verince tahliye edildi

Mersin'de eşine şiddet uygulayan sanığın mahkemede özür dilmesi üzerine tutuksuz yargılanmasına karar verildi.  

Toroslar ilçesinde yaşayan Nurcan Altundal, 2 çocuğunu da yanına alarak evi terk etmek istedi.  Ali Altundal eşinin kararı duyunca 2 çocuğu ile birlikte bıçak zorluyla eşini rehin aldı.

Duruma müdahale eden polis, ikna çabaları sonunda rehineleri bırakıp, teslim olan Altundal tutuklamıştı. 

Hakkında 'cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ile 'silahla tehdit' suçlarından dava açılan tutuklu sanığın yargılanmasına 20'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya tutuklu sanık Ali Altundal ile eşi Nurcan Altundal ve taraf avukatları katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi'nin de müdahil olduğu duruşmada söz alan Nurcan Altundal, eşinden kendisine bir daha şiddet uygulamayacağına dair söz istedi. Sanık Ali Altundal da özür dileyerek, eşine bir daha şiddet uygulamayacağına söz verdi.

Bunun üzerine mahkeme, Ali Altundal'ı adli kontrol şartı ile serbest bıraktı. Duruşma, Adli Tıp Kurumu'ndan istenilen raporunun beklenmesine karar verilerek, ertelendi.

Sayfa Yükleniyor...