Metiner'den Öcalan'a: Satılmış değilim

İmralı görüşmelerinin basına yansıyan tutanaklarında Abdullah Öcalan’ın kendisine yönelik söylediği iddia edilen sözlere tepki gösteren AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, kendisini düzene satmadığını söyledi. Metiner, “Öcalan aynaya bakmalı. Satılmışlık, rezillik bahsinde benim hakkında konuşabilecek en son kişidir” diye konuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.02.2013 - 15:43

Metiner'den Öcalan'a: Satılmış değilim

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, BDP heyetinin Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin basına yansıyan tutanaklarına ilişkin TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti'li Metiner, sızdırılan bu tutanaklar doğruysa Öcalan'ın ifadelerinin, çözüm sürecine zarar verici nitelikte olduğunu vurgulayarak, ''Bu, ikinci Oslo skandalıdır'' dedi.

Abdullah Öcalan’a yönelik eleştirilerde bulunan Metiner, ''Gökyüzünden bir meteor taşı düşse, kendinden bilecek kadar narsist bir kişiliğe sahip. AK Parti iktidarını, hangi derin güçlerin talimatları doğrultusunda düşürmek için savaşı başlattığını biliyoruz. Ergenekon davasına nasıl arka çıktığını biliyoruz. Gün, bu tür eleştirileri gündemleştireceğimiz bir gün değil'' dedi.

'KENDİMİ DÜZENE SATMADIM'
Mehmet Metiner, kendisi hakkındaki ifadelerin doğru olup olmadığının teyidi için de girişimlerde bulunduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Benimle ilgili söyledikleri tamı tamına böyleyse kendisine fazlasıyla hak ettiği cevabı vereceğim. Baas diktatörlüğünün başkenti Şam'da krallar gibi ağırlanmış biri değilim. Düzeni değiştirmek için mücadele veren bir insanım, kendini düzene satmış bir insan değilim, benim rezilliklerim de söz konusu değil.

Eğer bir insan Şam'da krallar gibi ağırlanmışsa, bir başkasına satılmış derken bin kere daha düşünmeli. Öcalan aynaya bakmalı. Yakalandıktan sonra hangi devletlerin kendisini, nasıl kullandığını anlatan bizatihi kendisidir. Beni bugüne kadar hiçbir devlet kullanmadı.

Metiner'in onuru, Öcalan'ın sözlerinde saklı değildir. Satılmışlık, rezillik bahsinde Öcalan, Metiner hakkında konuşabilecek en son kişidir.”

'SÜREÇ KESİNTİYE UĞRAMASIN'
Sürecin devam etmesi gerektiğini dile getiren Mehmet Metiner, “Bu süreç, her türlü provokasyona, çelmelere, engellemelere rağmen kararlılıkla sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Ne pahasına olursa olsun bu süreç kesintiye uğramamalıdır. Öcalan da Kandil de bu süreci sabote etmeye kalkışırsa hükümetimizin, bu süreci kararlı şekilde devam ettirmesi gerektiğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...