MHP binasına kodlu pankart

Eskişehir'de MHP il binasına, üzerinde 'Pankart' yazısı, altında da akıllı telefon aplikasyonlarıyla okunabilen karekod olan ' Bu pankartta hiçbir şey yazmıyor ama siz yine de ne demek istediğimizi anlayabiliyorsunuz' yazısının yer aldığı bir pankart asıldı.

DHA 02.01.2015 - 09:11

MHP binasına kodlu pankart

MHP Eskişehir il teşkilatı, son günlerde ülke genelinde bazı siyasi partilerin il ve ilçe binalarına asılan pankartların indirtilmesine karşı değişik bir yöntem buldu. MHP'liler, Köprübaşı semti İki Eylül Caddesi'ndeki 3 katlı il binasının üst katına astıkları pankartta vermek istedikleri mesajı akıllı telefon aplikasyonları ile okunabilen karekod halinde düzenledi.

VATANDAŞLARIN İLGİSİ ÇEKTİ

İlk bakışta ne anlama geldiği belli olmayan pankarttaki karekod akıllı telefonlarla okununca vatandaşların da ilgisini çekti.

MHP'liler, klasik hale gelmiş olan partilerin pankart asma işlevini teknoloji ile birleştirdiklerini, böylece hem vermek istedikleri mesajı rahatlıkla verebildiklerini, hem de pankartlarının indirilemeyeceğinden emin olduklarını ifade etti.

'BU PANKARTTA HİÇBİR ŞEY YAZMIYOR'

MHP İl binasına asılan üzerinde 'Pankart' yazısı, altında da akıllı telefon aplikasyonları ile okunabilen karekod olan, 'Bu pankartta hiçbir şey yazmıyor ama siz yine de ne demek istediğimizi anlayabiliyorsunuz' yazısının olduğu pankart Eskişehirlilerin ilgisiyle karşılaştı. Karekodun altında uzaktan okunamayan küçük harflerle de aynı yazının yazıldığı dikkati çekti.

Sayfa Yükleniyor...