Michael Jackson servetini annesine bıraktı

Popun kralı Michael Jackson'ın 7 yıl önce yazdığı vasiyetnamenin Los Angeles mahkemesine sunulduğu belirtildi.

01.07.2009 - 21:21

Michael Jackson servetini annesine bıraktı

7 Temmuz 2002 tarihli vasiyetnameye göre Michael Jackson tüm servetini, vasiyetnamede adı geçen 3 çocuğunun bakımını üstlenen annesi Katherine Jackson'ın hak sahibi olduğu Michael Jackson Aile Vakfı'na bıraktı.

Vasiyetnamesinde gerektiğinde 79 yaşındaki annesinden sonra, Amerikalı ünlü şarkıcı, müzik yapımcısı ve oyuncu Diana Ross'u çocuklarının bakımı için vasi tayin eden Jackson, eski eşi Debbi Rowe'u mirasından mahrum etti.

Vasiyetnamenin yazıldığı tarihte sanatçının servetinin 500 milyon dolardan fazla olduğunun tahmin edildiği ve servetinin çoğunun ''gayrimenkuller ve çeşitli kuruluşların hisselerinden'' oluştuğu belirtildi.

ALBÜMLERDE PATLAMA
Öte yandan sanatçının 25 Haziran'da ölümünden bu yana albümlerinin satışında patlama görüldüğü belirtildi.

ABD ve Kanada'da müzik ve video ürünlerinin satışı hakkında bilgilendirme sistemi olan Nielsen SoundScan, sanatçının ölümünden bu yana 3 albümünde satış rekorları kırıldığını ve ABD'de 2.3 milyon şarkının internetten indirildiğini kaydetti.

Jackson'ın albüm satışlarının bir hafta önce 10 bin civarında olduğu, pazar gününden bu yana ise bu rakamın 422 bine ulaştığı belirtildi. Bu haftaki satış rakamının, bu yılın başından 21 Haziran'a kadar olan sürede satılan bütün Jackson albümlerinden daha fazla olduğu kaydedildi.

Satışında patlama görülen 3 albümün ''Number Ones'', ''Essential Michael Jackson'' ve ''Thriller'' olduğu belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...