Minik Sinem o sesi nasıl unutsun?

Yılbaşı gecesi, şirket yemeğinden dönerken bir çöp kamyonunun, otomobillerine çarpması sonucu hayatını kaybeden Seyit ve Yasemin Turan çifti için cenaze töreni düzenlendi. Kazada hayatta kalan kızları Sinem'e ise olay sırasında duyduklarını anlatmak düştü.

03.01.2012 - 08:03

Minik Sinem o sesi nasıl unutsun?

Yılbaşı gecesi, şirket yemeğinden dönerken Şahin Arpacık’ın kullandığı Kağıthane Belediyesi’ne ait bir çöp kamyonunun, otomobillerine çarpması sonucu hayatını kaybeden Seyit ve Yasemin Turan için Sultangazi Yayla Mahallesi’ndeki, Merkez Yayla Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Seyit Turan’ın babası Nazım Turan, annesi Ümmühan Turan ve kardeşleri ile Yasemin Turan’ın annesi Hamide Çevikoğlu ve yakınları katıldı. Seyit Turan’ın bir akrabası, kaza sırasında arka koltukta oturan ve kazadan burnu dahi kanamadan kurtulan Sinem’in kaza anını dakika dakika anlattığını belirterek ‘Bize güm diye araba çarptı. Babam ‘İyi misin kızım’ dedi. ‘Korkma kızım ambulansı aradım bizi kurtaracaklar’ dedi. Ondan sonra konuşmadı benimle. Annem hiç konuşmadı’ dediğini söyledi.

Seyit Turan’ın babası Nazım Turan ise, “Böyle kaza olmaz. Bir araba 30 metre sürüklenmez. Hiç mi freni yok o kamyonun? Gereken neyse yapacağız. Hukuk gerekeni yapacaktır. Ambulans da nasıl oluyor geç geliyor, anlamadım? Baba kızıyla konuşuyor ama sonrasında hayatını kaybediyor. Sinem, sürekli anne babasını soruyor. Oyalıyoruz ama biliyor, anlıyor” dedi.

Seyit ve Yasemin Turan çiftinin cenazesi, öğle namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Yayla Köyü Mezarlığı’nda mezarları yan yana olarak toprağa verildi.

Öte yandan dün çöp kamyonunu kullanan Şahin Arpacık tutuklanarak cezaevine konuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...