Mobil dünyanın kalbi Barselona'da

Mobil dünyanın en büyük ve kapsamlı etkinliği Mobile World Congress’e dair tüm haberler Vodafone sponsorluğunda ntvmsnbc’de yer alacak.

24.02.2014 - 10:23

Mobil dünyanın kalbi Barselona'da

İspanya’nın Barselona kenti, 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Mobile World Congress etkinliği için tüm hazırlıkları tamamladı. Mobil dünya hakkında en son yeniliklerin tanıtıldığı bu dünyaca ünlü etkinlikten haberler ntvmsnbc’de olacak.

Teknoloji dünyasının odak noktası niteliğini taşıyan kongrede sektöre yön veren şirketler, tablet bilgisayardan cep telefonuna ve fotoğraf makinesine kadar birçok alanda yeni ürünlerini tanıtıyor. Dört gün sürecek olan ve 200'e yakın ülkeden 18 bin kadar firmanın stant açtığı kongreye Türkiye'den sektörle ilgili toplam 50 firma katılıyor, bunlardan 20'sinin standı bulunuyor.
      
Kongre sırasında en çok merak edilen yeni ürünler, Samsung'un Galaxy S5 cep telefonu modeli; Microsoft'un öncelikli firmalarından olan ve stant ile kongreye ilk kez katılan Nokia'nın, Android'li yeni işletim sistemi terminali; LG markasının yeni esnek ve yuvarlak köşeli cep telefonu modelleri; Huawei'nin Talkband1 adını verdiği bileklikli cep telefonu; HTC'nin Google Now servisiyle çalışan cep telefonuyla bağlantılı saati; Acer markasının farklı fotoğraf çekme özellikleri olan yeni Liquid E3 cep telefonu; Sony'nin Xperia Z2 yeni cep telefonu modeli ve yeni bir tableti olarak gözüküyor.

Küresel markaların yeni ürünlerini tanıtacağı, yeni mobil teknolojilerin tartışılacağı etkinlik, 4 gün sürecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...