Turkcell’in, Türkiye’nin en büyük operatörü olması itibarıyla önem arzeden, rakamlarına göre mobil internet kullanımı son bir yılda yüzde 311 oranında artış gösterdi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv yaptığı açıklamada, mobil internetin Türkiye’ye bilgi toplumu olma yolunda ivme kazandırdığını belirterek, yıllık yüzde 311′lik artışta Turkcell 3G hızı ve data trafiğinin yükselmesinin de payı olduğunu söyledi.

Mobil internetin, insanların bilgiye her an her yerden, en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmesini sağlaması nedeniyle her geçen gün daha fazla ilgi göreceği tahmininde bulunan Civil, şunları kaydetti:

”2010 yılında cazip tarifelerimizin pozitif etkisiyle kullanıcı başı aylık ortalama mobil internet kullanımı bir yılda yüzde 311 oranında arttı. Mobil internet gelirlerimizi 2010′un birinci çeyreğinden 2011′in birinci çeyreğine kadar yüzde 64 oranında artırarak 3G ve mobil internette sektöre liderlik etmeyi sürdürdük. Mobil internet kullanımını cihazlı paket tekliflerimizle teşvik etmeye de devam ediyoruz.

Dijital dünyada fırsat eşitliğinin Türkiye’deki en önemli simgelerinden biri olduğunu düşündüğümüz akıllı telefonumuz Turkcell T10′u insanımızın beğenisine sunduk. Yeni telefonumuz iPhone’dan sonra en çok tercih edilen ikinci akıllı telefon oldu ve T10 kullanıcılarımız mobil interneti ortalama olarak 18 kat daha fazla kullandı. Önümüzdeki dönemde uygun fiyatlı akıllı cihazları daha da yaygınlaştırmayı ve mobil internetin sağladığı avantajları çok daha fazla kişiyle buluşturmayı hedefliyoruz.”