Mourinho'dan seleflerine sert eleştiri

Portekizli menajer Jose Mourinho, Alex Ferguson'ın ayrılığı ile kendisinin göreve getirildiği tarih arasındaki zamanı "Manchester United'ın boş dönemi" olarak tanımladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.09.2017 - 16:56

Mourinho'dan seleflerine sert eleştiri

Premier Lig'e üst üste aldığı üç galibiyetin ardından Stoke City deplasmanında iki puan bırakan Manchester United'ın menajeri Jose Mourinho, kendisinden önce bu görevi yürüten David Moyes ve Louis van Gaal'e göndermede bulundu.

Sunday Times'a konuşan Portekizli teknik adam, Alex Ferguson'ın 2013 yılında United'dan ayrılmasının ardından Moyes ve van Gaal döneminde takımın hiçbir ilerleme kaydedemediğini belirterek, iki teknik adamın görev aldığı sürenin kulüp açısından "boş bir dönem" olduğunu söyledi.

Bu süre zarfında Premier League'deki diğer kulüplerin ivme kazandığını söyleyen Mourinho, "Bir takımı başarılı kılabilecek ne kadar departman varsa biz bunların hiçbirinde gelişim gösteremedik. Kulübün geçirdiği bu 'boş dönem', şu anda benimle birlikte oyuncuların, yönetimin, hatta kulüp sahiplerinin omuzlarına ciddi yük bindiriyor. Zira ne kadar galibiyet alırsanız alın, en ufak bir tökezleme bile bir anda geçmiş dönemde yaşananları akıllara getirerek camiayı endişeye sürüklemeye yetiyor" diye konuştu.

Başarılı teknik adam, göreve geldiği tarihten itibaren kulüpte birçok değişime ön ayak olduğunu belirterek "Bugüne geldiğimizde çok daha iyi çalışma koşullarına, sağlık ekibine, oyuncu gözlem departmanına ve medya birimine sahip bir takımız. Üstelik bu
gelişimi genellikle kulüp çalışanlarını değiştirmeden başardık ve bu oldukça önemli" ifadelerini kullandı.

Sezon başında kadroya katılan Romelu Lukaku ve Nemanja Matic hakkında da yorumda bulunan Mourinho, "Chelsea'de görev yaptığım dönemde Lukaku daha çocuk yaşta benim öğrencim olmuştu. Daha fazla süre almak istediği için kulüpten ayrıldı. Gelişim kaydettiği süre boyunca onu yakından takip ettim ve kendisiyle iletişimimiz hiç kopmadı. Oldukça akıllı ve pozitif bir oyuncu. Matic içinse tek bir şey söyleyebilirim: Menajerlik kariyerim boyunca ondan daha iyi bir oyuncuyu çalıştırmadım" dedi.

Geçtiğimiz sezonun başında Manchester United'ın başına geçen Jose Mourinho, Communitiy Shield'ı kazanarak başladığı yeni döneminde takımına ayrıca UEFA Avrupa Ligi ve İngiltere Lig Kupası şampiyonlukları yaşatmayı başardı.

Sayfa Yükleniyor...