Haftanın ilk günü yurtta hava durumu...

İlişkili Haberler


Dün İzmir’i vuran yağmur uyarısı, bugün Güney Ege ve Antalya için yapıldı.

Muğla-Antalya arasında metrekareye 80-100 kilogram yağış düşmesi beklenirken, sel ve su baskını uyarısı yapıldı.

Dün geceye kadar Trakya, Çanakkale, Manisa ve İzmir'de çok kuvvetli yağış olurken, bugün ise kuvvetli yağış Güney Ege'de sürecek. Yağmur Aydın, Muğla ve Denizli arasına daha şiddetli yağacak.

Muğla ve Antalyalılar dikkatli olması gerektiği, Marmaris, Dalaman, Fethiye, Kaş, Kemer, Manavgat ve Alanya'da aşırı yağış beklendiği kaydedildi.

Metrekareye 80-100 kilogram yağış düşebileceğinden, dere yatakları ve alçak kesimlerde sel tehlikesi var. Yağışlı hava salı Günedoğu’ya ilerleyecek ve Batı’da yağışlar ara verecek.

İç Anadolu'ya bugün yeni bir yağışlı hava dalgası daha geliyor ancak kuvvetli lodos havayı yumuşattığından yağışlar genelde yağmur şeklinde düşecek. Eskişehir ve Niğde 8 derece.

Doğu Anadolu'da önemli bir yağış yok, hava açık olduğundan kuvvetli don ve buzlanma etkili. Erzurum gece -14 derece iken gündüz de 2 dereceyi geçemeyecek.

3 BÜYÜK KENT MERKEZİ
İstanbul bugün sert karayelle soğuk. Sıcaklık 9 derece ama hissedilen 6 derece olacak. Sağanak yağış ise akşam hafifleyecek. Salı günü ara verecek.

Ankara'da bugün kuvvetli lodos var. O yüzden yağışın şekli yağmur, sıcaklık 10 derece.

Dün geceye kadar yağmurun kuvvetli olduğu İzmir'de, bugün rüzgar hafifleyecek ama yağmur sürecek.

ANTALYA'DA OKULLAR TATİL
Bu arada, dün akşam saatlerinde Antalya Valiliği'nden bir açıklama geldi.

Buna göre, meteorolojik veriler nedeniyle Elmalı ile Korkuteli ilçeleri hariç, Antalya merkez ve 17 ilçede, ilk-orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.