Mühimmat deposunda patlama: 4 yaralı

İzmit'te bir mühimmat deposundaki patlamada 4 kişi yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.07.2012 - 09:26

Mühimmat deposunda patlama: 4 yaralı

Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 işçi yaralandı, 3 işçi yoğun dumandan etkilendi.

Gölcük Tersanesi Cephane Bölük Komutanlığı'na bağlı mühimmat bakım onarım deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Patlamada Fuat Memiş bacağından yaralandı, Kadri Gür, Güven Vicdan ve Aytekin Sarı yoğun dumandan etkilendi.

Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya ilişkin, patlamanın, rutin çalışmalar sırasında, mühimmat parçalarından kaynaklandığını söyledi.

Vali Topaca, patlamanın etkisiyle oluşan duman bulutunun çevredeki vatandaşları biraz endişelendirdiğini ifade ederek, ''Olay kısa sürede anlaşıldı ve kontrol altına alındı. Endişe duyulacak bir şey yok. Yaralı işçimizin tedavisi hastanede devam ediyor. Olayda yaralı askerimiz bulunmamaktadır. Rutin çalışmalar sırasında mühimmat parçalarında, küçük mühimmat dediğimiz mühimmatlarda oluşan bir patlama. Patlama, geneli kapsayacak bir şey değil, ufak çaplı bir patlama, 'askeri kaza' diyebiliriz. Bize intikal etmiş bir yangın yok, sadece patlama'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...