İstanbul Etiler’de bir çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un babası ve amcasından kan ve tükürük numuneleri alındı. Zanlı Cem Garipoğlu'nun babası ve arkadaşlarından da alınan numuneler, otopsi sonucu Karabulut'un vücudunda belirlenen DNA örnekleriyle karşılaştırılacak.

"BIÇAK KEMİĞE DAYANDI"
Adli Tıp Kurumu’na gelerek kan ve tükürük numuneleri veren baba Süreyya Karabulut, "Devlete sesleniyorum. Artık bıçak kemiğe dayandı. Bu kadar zamandır katil zanlıları bulunamaz mı? Bu ülkede neler çıktı, Cem Garipoğlunu mu çıkartamadılar" şeklinde konuştu.

Cinayetle ilgili iddialarını da sürdüren Süreyya Karabulut, “Birinci aşamada bu satanist cinayeti, ikinci aşamada benim kızım bu ailenin sırrını öğrendi ve katledildi. Şu anda kızım yok ve ben onun kanının peşindieyim” dedi.

"CİNAYETİ TEK BAŞINA İŞLEMEDİ"
Otopsi raporunun cinayeti aydınlatamadığı görüşünde olan Karabulut ailesinin avukatı Altan Altınyurt ise, “Cinayetin nasıl işlendiği karanlık bir nokta. Somut olarak bu ortaya çıkmadığı için eldeki bilgilere göre yorumlar, değerlendirmeler yapılıyor. Herkesin değerlendirmesi de farklı farlı oluyor. Bir kısmı ‘diri diri boğazlandı’, bir kısmı da ‘satanist ayine kurban gitti’ şeklinde konuşuyor” dedi.

Avukat Altınyurt’a göre, genç kızın vücudunda bulunan birden fazla erkeğe ait DNA örnekleri, Cem Garipoğlu'nun cinayeti tek başına işlemediğini kanıtlıyor; “Bu cinayette birileri illa ki var. Cinayeti işleyenler, evi temizleyenler, Cem Garipoğlu'nun ortadan kaybolmasını sağlayanlar. Bu cinayette bir çok kişi var.”

Adli Tıp Kurumu’nun, Karabulut ailesi ve zanlının arkadaşlarından alınan numuneleri karşılaştıracağı ikinci raporun, cinayetle ilgili bir çok soru işaretini gidereceği belirtiliyor.