Münevver’in babasından ‘sır’ iddiası

İstanbul Etiler'de bir ay önce öldürülen 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu hala yakalanamazken, baba Sürreyya Karabulut, 'Kızım ailenin bir sırrını bildiği için öldürüldü' iddiasında bulundu.

NTV Haber 02.04.2009 - 02:09

Münevver’in babasından ‘sır’ iddiası

Bir ay önce cesedi çöp konteynırında bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu, tam 30 gündür yakalanamazken, baba Süreyya Karabulut, cinayeti birden fazla kişinin gerçekleştirdiğini ve kızının Garipoğlu ailesinin bir sırrını öğrendiği için öldürüldüğünü düşünüyor.

Karabulut, “Bu aşk meşk işi değil. Bu bir körebe oyunu. Benim kızım oyuna getirildi ve hunharca katledildi; çöpe gitti. Canımın son nefesine kadar bu konunun peşindeyim, bunu her baba yapar” şeklinde konuştu.

Kırmızı bültenle aranan katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yurtdışında olduğu ileri sürülürken, baba Karabulut, “İnancımı yitirmedim, yitirmiyorum. Kimse bu konuyu kapatamaz; buna kimsenin gücü yütmez. İlahi adalete güveniyorum” dedi.

18 yaşındaki Münevver Karabulut için 3 Nisan Cuma günü ailesi ve okul arkadaşları Beşiktaş'taki Yeni Yıldız Lisesi'nden ölü bulunduğu Etiler'e kadar bir yürüyüş gerçekleştirecek.

Yarınki yürüyüşle ilgili ntvmsnbc'ye konuşan Süreyya Karabulut şunları söyledi:

"Bir ay zaman geçti, bekledik. Bu sürede medya kuruluşlarına açıklamalar yaptım, çeşitli noktalarda konuşmalar yaptım. Bu benim açımdan bir protesto yürüyüşü değil. Bir ayın sonunda anma töreni gibi okulundan Etiler’e kadar çiçeklerle, karanfillerle yürüyeceğim ve çiçek bırakacağım.

Her ayın üçünde bu tür anmalar yapacağım. Ne zamana kadar... Caniler ortaya çıkasıya kadar bunun da benim en doğal hakkım olduğuna inanıyorum. Burada yanımda kimler olur bilemem. İnsanlara illaki benimle gelin yürüyün diyemem. Ama halkımız duyarlı, öğretmenler, arkadaşları son derece duyarlı. Zaten bu konuya duyarsız kalabilecek kimse yok. Halkımıza, insanlara çok teşekkür ediyorum. Kelimelerle ifade edemiyorum herkes bu konuda duyarlı.

Eğer önümüzdeki ayın üçünde de bir sonuç alamazsam belki Ankara’ya yürüyeceğim belki başka yere yürüyeceğim. Ben yüreğimin sesini söylüyorum. Bir baba olarak yapabileceğim şeyleri yapıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...