Murat Uyurkulak Mülkiye'nin konuğu

Çağdaş romanın usta kalemlerinden Murat Uyurkulak 'Başşehir'de okurlarıyla buluşmak üzere Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin konuğu oluyor.

28.09.2011 - 19:52

Murat Uyurkulak Mülkiye'nin konuğu

Tol, Har ve henüz dumanı tüten öykü kitabı Bazuka’yla Türkiyeli okurlarının gönlünü fetheden Uyurkulak, Mülkiye Edebiyat Topluluğu’nun davetiyle 7 Ekim Cuma günü 15:30’da SBF Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek söyleşide Ankaralı okurlarının karşısına çıkacak.

Uyurkulak, 1972 Aydın doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Hukuk, Ege Üniversitesi'nde Sanat Tarihi okudu. Uzun süre Radikal gazetesi dış haberler servisinde çalıştı. Milliyet Sanat, Gate, Radikal Kitap gibi dergilerde yazıları yayımlandı. 2002'de Metis Yayınları'ndan çıkan ilk romanı Tol Mahir Günşiray'ın yönetmenliğiyle Tiyatro Oyunevi tarafından sahnelendi. Radikal Kitap ekinin 2000lerin en iyi romanı anketinde de Tol seçildi. Yazarın diğer kitapları Har ve Bazuka'yı da Metis Yayınları bastı. Murat Uyurkulak şu an İstanbul'da yaşıyor ve çeşitli yayınevlerine çeviriler yapıyor.

Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde tamamen SBF öğrencilerinin desteği ile okumalar, söyleşiler, etkinlikler düzenleyen Mülkiye Edebiyat Topluluğu, SBF’de 1994’ten beri faaliyetlerini sürdürüyor. Topluluğun her yıl gönül yaylarının gevşediği zamanlarda çıkardığı ve yalnızca SBF öğrencilerinin yazılarından oluşan Koza isminde bir de dergisi var.

Mülkiye Edebiyat Topluluğu yakın geçmişte Hakan Günday, Hasan Ali Toptaş, Emrah Serbes, Alper Canıgüz, Kaan Çaydamlı, Şenol Erdoğan, Lale Müldür gibi isimleri ağırladı. 2011’in mayıs ayında ise Mülkiyeli mülksüz şair Ece Ayhan'ı, dostları, akademisyenler ve şairlerin katılımıyla düzenlediği "Ece Ayhan Günleri" ile selamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...