Nokia yazılım geliştirme setini güncelledi

Nokia, dünyanın en yüksek hacimli mobil geliştirme platformu için Series 40 6. Versiyon yazılım geliştirme setini (Software Development Kit - SDK) piyasaya sürdü.

Haberler 22.12.2008 - 17:02

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, kitle pazar için geliştirdiği Series 40 6. Versiyon mobil cihazlara yönelik yeni yazılım geliştirme setini (Software Development Kit - SDK) piyasaya sürdü. Böylece, uygulama geliştirme uzmanlarına ve ağ operatörlerine, yüksek hacimli mobil telefon pazarı için yeni uygulama ve servisler yaratmalarını sağlayacak yeni araçlar sunuldu.

Series 40 6. Versiyon SDK, www.forum.nokia.com/tools adresinden indirilebiliyor.

Series 40 6. Versiyon, tam web görünümü ve deneyimi için Nokia WebKit Open Source Browser, zengin grafiksel mobil içeriğin hızlandırılmış bir biçimde geliştirilmesi ve sunumu için Adobe Flash Lite 3.0 ile navigasyon ve lokasyon duyarlı servisler için Java tabanlı lokasyon API (JSR-179) desteği sunuyor. Series 40 6. Versiyon SDK, bu teknolojileri dünya çapında kitle tüketici pazarına kazandırmak amacıyla uygulama geliştirme, test etme ve ayıklama araçları sağlıyor.

Sayfa Yükleniyor...