NTV Bilim çıktı!

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni dergisi “NTV Bilim”, Mart sayısıyla yayın hayatına başladı.

Haberler - NTV Haber 26.02.2009 - 14:53

NTV Bilim çıktı!

Bilim ve teknolojideki yeni gelişmeler, insanlığın geleceğini etkileyecek buluşlar, gündelik yaşamımızda sayısız defa kullandığımız dikkat çekmeyen ama vazgeçemeyeceğimiz tasarımlar, yaşamın sırları evrenin milyarlarca yıllık serüveni “NTV Bilim” dergisinin sayfalarında...

İçeriği ve görselliği özenle hazırlanmış “NTV Genç Bilim” dergisi ve BBC’nin “İnsan Beyni” (The Human mind) adlı belgeseli de “NTV Bilim”in ilk sayısında okuyuculara hediye olarak veriliyor.

Bilim artık, anlaşılamayan bir dille konuşan bir grup insanın seçkin ve gizemli bir meselesi olmaktan çıkıyor. Tüm bilimsel gelişmeler insanlığın hizmetine sunulan en yeni teknolojiler açık ve akıcı bir uslupla okurlara NTV bilim aracılığı ile ulaşacak.

300 milyon yıl önce dünyanın hakimi olan dinozor türlerinden kara deliklere, yeni ve temiz enerji kaynaklarından kanserin ilerlemesini durduran ilaçlara, biberin niye acı olduğundan insanlığın geleceğini tespit etmeye çalışan futuristlerin görüşlerine kadar sonsuz çeşitlikteki konu ve tartışma NTV Bilim dergisinin ilk sayısının sayfalarında kendine yer buluyor.

NTV Bilim dergisinin genel yayın yönetmeni Raşit Gürdilek ilk sayıda derginin çıkış amacıyla ilgili olarak şu sözleri söylüyor: “Her bakımdan yepyeni bir bilim dergisiyle karşınızdayız. Heyecanlıyız; çünkü hedefimiz büyük: Bilimi, şimdiye kadar olduğundan daha geniş kitlelere taşımak... Bu nedenle bir konsept dergi ile karşınıza geldik. Umutluyuz, çünkü bilimin görkemine yakışan görsel zenginlik yansıtan tasarımının, bilimi sevdirerek aktarmak istediğimiz kitleler tarafından kabul göreceğini biliyoruz...”

“NTV Genç Bilim” merak ediyor
NTV Bilim dergisinin eki olan; içeriği ve görselliği özenle hazırlanmış başlı başına bir dergi olarak okuyucularla buluşacak “NTV Genç Bilim”, 11-14 yaş grubundaki öğrenciler için bir yandan eğitimlerine yardımcı olacak içeriği sunarken, bir yandan da onlara bilimin ne kadar eğlenceli bir uğraş olduğunu göstermeyi hedefliyor.

Zengin bir görsel içerikle hazırlanmış 32 renkli sayfadan oluşan dergide eğitim müfredatını izleyen bilgilerin yanı sıra, edinilen bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesine yardımcı olacak deney ve hobi köşeleri, önemli bir konuyu eğlenceli bir içerikle anlatan bir çizgi roman, doğayla ilgili bilgiler, zeka oyunları ve bilimsel bulmacalar yer alıyor. Gençlerimizi bilimin eğlenceli yüzüyle tanışmaya çağırıyoruz.

Sayfa Yükleniyor...