ODTÜ Oyuncuları’nın ev sahipliğini üstlendiği ODTÜ Tiyatro Şenliği, “ŞENLİK ‘09” adıyla ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde düzenleniyor. Şenlik bu yıl Adana, Mersin, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Van, Tahran ve Hatay’dan 20’yi aşkın toplulukla gerçekleştirilecek.

Şenlik programında üniversite tiyatro topluluklarının, üniversite dışında tiyatroyla uğraşmakta olan amatör toplulukların, tiyatro öğrenimi gören öğrencilerin ve yarı profesyonel toplulukların oyunlarına yer veriliyor.

Şenlikte, oyunların yanı sıra Ayşegül Yüksel, Süreyya Karacabey, Kadir Çevik ve Hasan Erkek’in söyleşileri, gölge tiyatrosu, oyunculuk ve ışık atölyeleri de yer alacak.

1966 yılında tiyatro şenliklerine başlayan ODTÜ Oyuncuları, her yıl geleneksel olarak düzenleyeceklerini belirttikleri tiyatro şenliklerinin amacını etkileşimi daha geniş kılmak, katılan toplulukların tiyatroyu ele alışlarındaki farklılıkları görerek tiyatroyla uğraşma amaçlarını sorgulamalarını sağlamak ve güçlenmelerine yardımcı olmak olarak belirledi. 

İletişim ve detaylı bilgi için: tiyatro@metu.edu.tr - www.odtuoyunculari.metu.edu.tr

Şenlik '09 Programı

Cuma, 24 Nisan

20:30

ODTÜ Oyuncuları "Yaşlı Kadının Ziyareti" (F. Dürrenmatt)

Cumartesi, 25 Nisan

12:00

Sabancı Üniversitesi Oda Tiyatrosu "İki İşkenceci" (F. Arrabal)

16:00

Boğaziçi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “İş Ararım İş” (BÜO)

18:30

Söyleşi: Hasan Erkek “Türkiye'de Çağdaş Oyun Yazarlığının Kaynakları”

(Yer:Solmaz İzdemir)

20:30

İTÜ Sahnesi “Şimdiki Zamanın Rivayeti” (İTÜ Sahnesi)

Pazar, 26 Nisan

12:30

Mersin Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Otobüs” (S. Stratiev)

14:30

Çağrışım Tiyatrosu “Evlenme Teklifi” (A.Çehov) -Sokak Oyunu-

16:00

A.Ü. SBFTT “İçerdekiler”(M. C. Anday)

20:30

İTÜ Timis Oyuncuları “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” (A. H. Tanpınar)

Pazartesi, 27 Nisan

12:45

Çağdaş Kadın ve Gençlik Vakfı “Özgürlük Oyunu” (Adem Atar )

17:00

Tiyatro Tesadüf “Ben: Kadın” (Dario Fo)

20:30

Anadolu Üniversitesi Tiyatro Maskesiz “Turrandot ve Aklayıcılar Kongresi” (B. Brecht)

Salı, 28 Nisan

13:30

Yüzüncüyıl Üni. Tiyatro Topluluğu “Mezarsız Ölüler” (J.P. Sartre)

17:00

Oyun Arkadaşları “Gizli Oturum” (J.P. Sartre)

20:30

Mülkiye Sahnesi “Bay Kolpert” (D.Giseselmann)

Çarşamba, 29 Nisan

20:00

ODTÜ Oyuncuları “Yaşlı Kadının Ziyareti” (F.Dürrenmatt)

Perşembe, 30 Nisan

13:00

DestAR-Theatre “Reşê Şevê (Karabasan)” (Berfin Zenderlioğlu, Mirza Metin)

15:30

Atölye Çalışması: Hareket Makamı “Celal Mordeniz”

15:30

Söyleşi: Süreyya Karacabey & Kadir Çevik “Brecht Üzerine Birtakım Düşünceler” (Yer:Solmaz İzdemir)

17:30

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Oyuncuları “Üç Ayak” -Sokak Oyunu-

20:00

ÖKM Sahnesi “Adam Adamdır” (B.Brecht)

Cuma, 1 Mayıs

17:00

İMA Tiyatro Atölyesi "Gevezeliğin Manifestosu" -Sokak Oyunu-

19:00

Seyyar Sahne “Tehlikeli Oyunlar” (O.Atay)

Cumartesi, 2 Mayıs

12:30

Pose Theatre “The Poor Macbetch”

16:30

Tiyatro Kulübesi “Unutmak” (J.Jouanneu)

20:30

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Mahagonny Kentinin Yükselişi ve Düşüşü” (B.Brecht)

Pazar, 3 Mayıs

13:00

İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu “Yaşlı Hanımın Ziyareti” (F. Dürrenmatt)

16:00

Söyleşi: Ayşegül Yüksel “Dürrrenmatt ve Grotesk Kullanımı” (Yer: Solmaz İzdemir Salonu)

19:00

İstanbul Hayalperdesi “Salıncak - Ters Evlenme” (Karagöz Gölge) (Yer: Solmaz İzdemir)

20:30

Eski Tiyatro “Git Gel Dolap” (H.Pinter)