Ankara Üniversitesinde gerginlik

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'ne girmek isteyen grup ile öğrenciler arasında çıkan kavgaya polis müdahale etti. Gerginlik sonrası bir polis müdürü, olaya karışan öğrencileri karşısına alarak uyarılarda bulundu.

İHA - Anadolu Ajansı 04.01.2016 - 19:41 | Son Güncelleme : 05.01.2016 - 01:10

ankarapolisfırça.jpg

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'ne girmek isteyen grup ile öğrenciler arasında çıkan kavgaya polis müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, kesici alet taşıdıkları belirtilen grup ile Ankara Üniversitesinde öğrenim gören bazı öğrenciler arasında henüz belirlenemeyen nedenle kavga çıktı.

Öğrenciler, kampüs dışından gelenlere taş ve havai fişekle karşılık verdi. Polisin olay yerine gelmesi üzerine kampüse girmek isteyen gruptakiler kaçtı.

Bir süre sonra başka bir üniversitenin öğrencileri oldukları belirtilen ve Cebeci Kampüsü'ne doğru yürüyen grup da polis tarafından durduruldu ve kimlik kontrolü yapıldı.

Kesici alet taşıdıkları belirlenen S.K. ve E.Ö.M. gözaltına alındı.

POLİS MÜDÜRÜNDEN ÖĞRENCİLERE FIRÇA

Olayın ardından ilginç görüntüler yaşandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden bir polis müdürünün, üniversiteli öğrencileri karşısına alarak, ayaküstü nasihatlerde bulunması ilgi çekti.

Bir elinde telsizle üniversitelilere seslenen polis, "Buraya olay çıkarmaya gelmeyeceksiniz. Tamam mı? Hukukun size verdiği yetki ne ise onu kullanacaksınız. Kendi kendinize olay çıkarıyorsunuz, kim durduracak bu olayları? Hepiniz aklınızı başınıza toplayın. Öğrenciyseniz öğrenciliğinizi bilin. Söz mü? Buraya gelmeyeceksiniz. Siz kendi fakültenize geri döneceksiniz. Sizin bu fakülteyle işiniz yok" dedi. Bu sözlerin üzerine, öğrenciler de başlarını sallayarak "evet" yanıtını verdi. Ardından sivil ekipler, öğrencilere bölgeden uzaklaşıncaya kadar refakat etti.

Sallama ile yakalanan bir öğrenciye sivil polis, "Ne bu, ne yapacaksın bunu?" diyerek tepki gösterdi.

Gerginlik nedeniyle polis ekipleri Cebeci Kampusü çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Öğrenciler tek tek kimlik kontrolünden geçirilerek kampüse alındı.

Sayfa Yükleniyor...