Öldürdüler, gömdüler, çıkardılar, yaktılar!

Malatya'da 18 ay önce ortadan kaybolan kadının, aile içi infaz sonucu öldürüldüğü ortaya çıktı. Kadının cesedinin öldürüldükten sonra gömüldüğü bir süre sonra çıkarılarak yakıldığı belirlendi.

05.08.2010 - 18:27

Öldürdüler, gömdüler, çıkardılar, yaktılar!

Hidayet Mahallesi'nde önceki gece polisin bir eve yaptığı baskının ardından gözaltına alınan ve sorguları tamamlanan şüpheliler Malatya Adliyesi'ne götürüldü.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ahmet Pehlivan, düzenlediği basın toplantısında, olayın aydınlatılmasıyla ilgili bilgiler verdi.

Hanife D'nin, polise kayıp olarak bildirildiği gün Yamaç Mahallesi'ndeki evinde kocasının kardeşi R.D tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünün ortaya çıktığını belirten Pehlivan, olayın aydınlatıldığını ve somut delililerin bulunduğunu kaydetti.

Hanife D'nin kaybolmasının ardından polise ihbarda bulunan bir kişinin kayıp kadını İzmir Otogar'ında gördüğünü bildirdiğini ifade eden Pehlivan şöyle konuştu:

''Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan ihbarın ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla otogar görüntüleri temin edilerek detaylı incelendi. Ancak görüntülerde kadına hiçbir şekilde rastlanmayınca araştırmalara devam edildi. Yapılan çalışmalar ışığında şüphelilerin de itiraflarıyla cinayet aydınlatılmış oldu.

CESEDİ ÖNCE YAKTILAR KALAN PARÇALARINI GÖMDÜLER
Hanife D'nin polise kayıp ihbarı verildiği gün, Yamaç Mahallesi'ndeki evinde R.D tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü, çuvala konularak Hidayet Mahallesi'ndeki eve getirilen kadının cesedinin burada çuvalla evin avlusuna gömüldüğü, bir süre sonra yakalanma endişesiyle çıkarılan cesedin evin önünde yakıldığı, ardından bazı parçaların çöpe atıldığı bazılarının da gömüldüğü tespit edildi.''

Polisin dün evin içinde yaptığı kazıda bazı kemik parçalarına rastlandığını anlatan Pehlivan, ''Son günlerde polisin hareketliliğinden rahatsız olan şüphelilerin kemiklerin bulunduğu kısmın üzerine beton döktüğü ve evi boyadıkları ortaya çıktı'' dedi.

Bir süreden beri çalışma yürüten Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Hidayet Mahallesi'ndeki bir eve baskın yaparak Hanife D'nin akrabaları olan 8 kişiyi gözaltına almıştı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler sorguya alınırken evin çevresinde kazı yapan polis bazı kemik parçalarına ulaşmıştı. Bir süre sonra olay yerine getirilen şüpheli Ramazan D'nin, polise kadının gömüldüğü yerlerle ilgili bilgi verdiği öğrenilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...