'Öldürülmeden sesimi duyun'

Plastik boru, kerpeten, bıçak ve makasla işkence ve tecavüz... Türkiye'de kadına yönelik şiddet ve ölüm olaylarına her geçen gün bir yenisi eklenirken, Balıkesir'de üç çocuk annesi Nurgül Özkan'ın yaşadığı dram, duyanları şoke etti.

22.06.2011 - 16:10

'Öldürülmeden sesimi duyun'

Eşinin şiddetinden ve tecavüzünden kaçarak babaevine sığınan talihsiz kadın, "Yavrularımı istiyorum. Devlet beni yaşarken korusun, öldükten sonra değil. Öldürülmeden sesimi duyun" diyerek feryat etti. Sonunun öldürülen diğer kadınlara benzememesini isteyen Özkan, savcılığa defalarca suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

DHA'nın haberine göre; Adana'da gıda toptancılığı yaparken iflas eden Selami Özkan, 11 yıl önce kendisine kaçıp yaşamını birleştirdiği Nurgül Özkan ve evlilikleri boyunca dünyaya gelen 3 çocuğuyla, iki ay önce Balıkesir'e yerleşti. Çiftin ilişkileri, Selami Özkan'ın işlerinin kötü gitmesi nedeniyle bozuldu.

PLASTİK BORU, KERPETEN, BIÇAK VE MAKASLA İŞKENCE VE TECAVÜZ
Selami Özkan, 3 çocuğunu, Adana'daki yakınlarına gönderdikten sonra, iddiaya göre çeşitli dolandırıcılık suçlara karıştığı gerekçesiyle kendisini ihbar edeceğinden korkan Nurgül Özkan'la tartıştı.

Selami Özkan, Balıkesir'de yaşadıkları inşaat halindeki bir evde, iki gün boyunca, eşi Nurgül Özkan'a, plastik boru, kerpeten, bıçak ve makasla işkence yaptı, acısını hissetmesin diye ağrı kesici ilaçlar da içirdi. Vücudunda morarmadık yer kalmayan, acılar içinde kıvranan, bu haldeyken eşinin tecavüzüne de uğrayan Nurgül Özkan, fırsatını bulup pencereden atlayarak polise sığındı.

Eşi hakkında şikayette bulunan Nurgül Özkan'ın muayenesinde, vücudunda çoğu yerinde çatlak, yara ve morluklara rastlanırken, '15 gün iş göremez' raporu verildi. Harekete geçen polis, Selami Özkan'ın izine ulaşamazken, delillerin de bir kısmına ulaşamadı.

"ÇOK KORKUYORUM. GEREKİRSE YÜZÜMÜ DE DEĞİŞTİRSİNLER"
Yaşadığı zor günlerin ardından İzmir'deki babaevine sığınan Nurgül Özkan, sonunun, diğer aynı yönde öldürülen kadınlara benzememesini istedi.

Savcılığa defalarca suç duyurusunda bulunduğunu ve yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Nurgül Özkan, şunları söyledi:

"Çocuklarımı yakınlarına yolladıktan sonra bana sürprizi olduğunu söyledi. Birçok kişiyi dolandırmıştı. Benim onu ihbar edeceğimden korkuyordu. Sürpriz yapacağını söyleyerek eve kıyma makinesi getirdi. Daha sonra tüm kapıları kilitleyip her türlü işkenceyi yaptı. Kerpetenle kollarımı, bacaklarımı sıkıştırdı, boruyla dövdü, tecavüz etti. Ara sırada ağrılarımı fazla hissetmemem için ilaç verdi. Sürekli tehditlerde bulundu. Kıyma makinasını da beni parçalamak için getirmiş. Bir fırsatını bulup kaçtım. Ancak babaevimde de huzurumuz yok. Bir an önce yavrularıma kavuşmak istiyorum. Canımın acısını unuttum. Benim, ailemin, çocuklarımın can güvenliği yok. Yaşarken devletin beni korumasını istiyorum, öldükten sonra değil. Adalet Bakanı, ilgili kurumlar bana yardım etsin. Ömür boyu sığınma evine yerleştirsin. Öldürülmeden sesimi duyun. Çok korkuyorum. Gerekirse yüzümü de değiştirsinler."

Kayınbiraderi Mehmet Özkan'ın da şiddetine maruz kaldığını dile getiren talihsiz kadın, polis ve savcılığın, kendileriyle yeterince ilgilenmediğini de öne sürdü.

ÖZEL EKİP İŞBAŞINDA
Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, 11 yıllık eşi Nurgül Özkan'a işkence yaptığı ve defalarca tecavüz ettiği belirtilen eşi Selami Özkan'ın yakalanması için özel ekip oluşturulduğunu söyledi. Aydın, "Nurgül Özkan, Aygören Mahallesi'ndeki evin boşluğundan atlayıp kurtulmuş. Emniyet Müdürlüğü'ne ve Savcılığa şikayetini ilettikten sonra, eşyalarını toplayıp Torbalı'ya gitti. Selami Özkan ise ortadan kayboldu. Özkan, olayı daha önce planlayarak yapmış, çocukları gizlemiş. Şu an nerede olduğu bilinmiyor. Biz Selami Özkan'ın yakalanması, çocukların bulunması için özel bir ekip oluşturduk. Başta Adana ve İzmir emniyetleri olmak üzere işbirliği yapıyoruz. En kısa zamanda şüpheliyi yakalayıp, çocukları hep birlikte bulmayı umut ediyoruz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...