ÖSYM'ye sahte e-posta'da zanlı serbest

Bakan Yazıcı adına ÖSYM’ye sahte e-posta uolladığı iddia edilen zanlı serbest bırakıldı.

19.05.2011 - 10:41

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı adına ÖSYM'ye elektronik posta yollandığı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ü.Y, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde Ankara Adalet Sarayı'na getirilen Ü.Y, ''YGS'deki şifre'' iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan tarafından sorgulandı.

Ü.Y. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Savcılık sorgusu 40 dakika süren ve 2 sayfalık ifade veren Ü.Y'nin, sorgusunda, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediği ve Bakan Hayati Yazıcı adına ÖSYM'ye herhangi bir elektronik posta göndermediğini iddia ettiği öğrenildi.

Öte yandan çek suçu kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Ü.Y, buna ilişkin olarak Ankara Adalet Sarayı'nda nöbetçi savcıya ifade veriyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu isim vermeden, "AK Parti’li bir bakan yeğeninin üniversiteye yerleştirilmesi için ÖSYM’ye mail attı" iddiasında bulunmuştu.

Daha sonra bu bakanın Hayati Yazıcı olduğu anlaşılmış, ardından Yazıcı'nın makamından cevap gelmişti.

Yanıtta, "Sayın Hayati Yazıcı’nın ismi kullanılarak e-posta atılmış ancak bu adresi Bakanımız kullanmıyor. Yerleştirme talebi iddiası külliyen gerçek dışı. Bakanımızın yeğeni de yok" denmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...