Otobüs şoföründen hayat kurtaran dokunuş

Van'da belediye otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren bir yolcuya kalp masajı yaparak hayatını kurtardı.

Haberler - DHA 24.09.2021 - 17:57

Otobüs şoföründen hayat kurtaran dokunuş

'da belediye otobüsünde fenalaşan yolcu, şoför sayesinde hayata döndü.

Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait 121 numaralı Edremit-TOKİ otobüsünde seyahat eden Fahrettin Adıyan (72) aniden fenalaştı. Otobüs şoförü Mehmet Salih Avar ise aracı durdurup, yolcunun yanına giderek, kalp masajı yaptı.

Avar, daha sonra tekrar direksiyon başına geçip, güzergahından çıkarak, hastane yoluna girdi. Yolcularla birlikte hızla Van Bölge ve Araştırma Hastanesi'ne giden şoför, Adıyan'ı sağlık görevlilerine teslim etti.

Bir süre de hastane önünde bekleyen Avar, Fahrettin Adıyan'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini öğrenince yeniden görevinin başına döndü.

''İYİ OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE MUTLU OLDUM''

Yaşananları anlatan Mehmet Salih Avar, belediye şoförleri olarak bu tür olaylara karşı eğitim aldıklarını belirterek, "TOKİ istikametinde giderken arabada fenalaşan bir hasta olduğunu fark ettim. Yanında oturan eşine neyi olduğunu söyledim. Eşi, bana kocasının kalp hastası olduğunu söyledi. O anda hasta üzerime yığıldı'' dedi.

İlk müdahale olarak kalp masajı yapan şoför, ardından otobüsteki hasta yolcuyu hemşireye bırakarak hastaneye doğru yol aldığını anlatarak ''Hastayı hastaneye götürdük. Hastanın durumu da bayağı kötüydü. Sağlıkçı arkadaşlar geldiler, hemen ilgilendiler. O an diğer yolcuların tepkileri çok iyiydi sonra hastanın durumunun iyi olduğunu öğrenince çok mutlu oldum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...