Özel güvenlikten polis yeleğiyle gasp

Gaziantep'te 2'si özel güvenlik görevlisi 3 kişi, polis yeleği giyerek, oyuncak tabanca kullanarak sigara ve para gasbettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 23.08.2011 - 14:59

GATEM Toptancılar Sitesi'nde Ali Aslan ile buluşan Cengiz Ç, Durdu B. ve Mehmet B, bin paket sigara alma konusunda anlaştı.

Sigaraları teslim etmek üzere sözleştikleri yere getiren Aslan yolda beklediği sırada yanına yaklaşan otomobilden inen, üzerlerinde polis yeleği, ellerinde tabancalar bulunan 3 kişi, Ali Aslan'ı etkisiz hale getirip otomobile bindirerek olay yerinden ayrıldı.

Ali Aslan'ı bir süre gezdirdikten sonra olayı resmiyete dökmeyecekleri konusunda anlaşan zanlılar, Ali Aslan'ın üzerinde bulunan 3 bin lira ile bin karton sigarayı aldıktan sonra araçtan indirip olay yerinden ayrıldı.

Dolandırıldığından şüphelenen Ali Aslan, durumu polise bildirdi.

GATEM Toptancılar Sitesi'nde araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, verilen araç plakası ve eşkalleri üzerinde yaptıkları araştırma sırasında, zanlılara ait olduğu belirlenen ve bir firmadan kiralandığı tespit edilen otomobilin 29 Ekim Mahallesi Maaşkuyu Caddesi'nde seyir halinde bulunduğunu belirledi.

Otomobilde bulunan, Cengiz Ç, Durdu B. ve Mehmet B. gözaltına alındı.

Otomobilde, gasbedilen sigaralar, polis yelekleri, tabanca, 3 bin lira ve güneş gözlükleri ele geçirildi. Ele geçirilen sigaraların kaçak, tabancanın oyuncak olduğu belirlendi.

3 zanlıdan Cengiz Ç. ve Durdu B'nin Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde 10 gün önce özel güvenlik sertifikası aldığı, ilgili özel güvenlik firmasından eğitim aldığı belirlendi.

Emniyetteki işlemlerin ardından Cengiz Ç, Durdu B. ve Mehmet B'nin adliyeye sevk edileceği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...