‘Paraşütlü meşale’ için 6 yıl hapis istendi

Seyircisiz oynanan UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe-Bate Borisov maçında dışarıdan sahaya paraşütle meşale attığı iddia edilen 7 sanık için 6'şar yıla kadar hapis cezası istendi.

26.09.2013 - 12:29

‘Paraşütlü meşale’ için 6 yıl hapis istendi

UEFA Avrupa Ligi’nde Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 21 Şubat’ta seyircisiz oynanan Fenerbahçe-Bate Borisov maçında ilginç bir olay yaşanmıştı.

Taraftarların paraşütle gönderdikleri meşaleler saha içine düşmüştü. Bu nedenle maç yaklaşık 3 dakika durmuştu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olayı gerçekleştiren taraftarların fotoğraf çektirip sosyal paylaşım sitesine koymaları neticesinde yakalandıkları kaydedildi.

İddianamede; söz konusu taraftarların müsabakayı kurulan dev ekranlardan izlemek için stada gittiklerini söyledikleri belirtildi.

Maça görsellik katmak için yaktıkları meşalelerin, rüzgar sebebiyle stada düştüklerini belirten şüphelilerin, görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde hatıra olsun diye yayınladıklarını ifade ettikleri de bildirildi.

Savcılık, 7 şüphelinin dosyada bulunan olaya ilişkin görüntü kayıtlarını incelediğinde maçın sabote etmek amaçlı eylemi kasten gerçekleştirdiklerini belirterek, "stada girişlerinin men edilmesini" ve “Kamu malına zarar verme” suçlamasıyla 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasını talep etti.

İddianame, Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...