Patlamayı deprem sandılar

Aydın'ın Söke ilçesinde, bir çamaşırhanede meydana gelen patlamada 8 kişi yaralandı. Bölge halkının deprem sandığı patlama yangına neden oldu.

Söke, Aydın ve civar ilçelerden gelen itfaiye ekipleri, Bodrum-Milas-Didim yolunda mağazaların bulunduğu bölgedeki çamaşırhanede çıkan yangını kontrol altına aldı ve soğutma çalışmalarına başladı.

Patlamada 8 kişinin yaralandığı bildirildi. Mağazalarda ve patlamanın meydana geldiği iş yerinde çalıştıkları belirtilen yaralılar Çisem Bilgin (26), Gülcan Keçeci (28), Sümeyra Değirmenci (28), Güllü Turgut (21), Vedat Öncel (29) ve Aslı Bozkan (29) ile müşterilerden Filiz Çoksoy (29) ile Ali Çoksoy'un (34) Söke Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı, yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Çamaşırhanenin sahibi Özgür Geridönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğle saatlerindeki şiddetli yağış nedeniyle, iş yerindeki kazanın basınç  sisteminde arıza oluştuğunu, patlamanın bundan kaynaklanmış olabileceğini ifade etti.

Çalışanlardan Mutlu Koyuncu da deprem olduğunu düşünerek, müşterilerle  birlikte dışarı çıkmaya çalıştıklarını, bu sırada ikinci bir patlamanın meydana  geldiğini ve yangın çıktığını anlattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...