Patlatılan mühimmat sandığından tavşan çıktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde boş arazide bulunan mühimmat sandığı korku dolu anlar yaşattı. Bomba imha ekipleri tarafından kontrollü olarak patlatılan sandıktan iki adet tavşan çıktı. Bomba, sadece sandığın kapağını açtığı için tavşanlar zarar görmedi.

İHA 11.03.2016 - 07:09 | Son Güncelleme : 11.03.2016 - 07:14

Patlatılan mühimmat sandığından tavşan çıktı

İnegöl’ün Huzur mahallesindeki gül caddesi yanındaki yeşil alana bırakılan askeri mühimmat hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Sandığı görenler durumu Emniyet ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri sandığı görünce geniş güvenlik alarak, olay yeri çevresine güvenlik şeridi çektiler.

Üzerinde “Tank tahrip bombası, tam atım 16 adet, 43 kilogram” ifadelerinin yazdığı sandığı inceleyen emniyet ekipleri, durumu Bursa Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

Olayı duyan mahalle sakinleri ise olay yerine gelerek meraklı gözlerle izlediler. Bomba ihma uzmanları beklenirken, bir kedi sandığa yaklaşarak sandığın etrafında ve üzerinde bir süre gezindi.

BOMBA İMHA EKİPLERİ GELDİ

Haber verilmesi üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Bomba imha ekipleri olay yerine geldi. Sandık çevresinde inceleme yapan bomba imha uzmanı, sandığı fünye ile patlatma kararı aldı.

Sandığın yakınına fünyeyi koyan bomba imha uzmanı, olay yerinde uzaklaşarak fünyenin patlamasını bekledi.

Emniyet ekipleri araçtan çevredeki vatandaşların dikkatli olması için sesli olarak “Kontrollü patlatma” anonsları yaptılar. Fünyenin patlamasının ardından uzman ekipler olay yerinde inceleme yaptılar.

SANDIKTAN TAVŞAN ÇIKTI

Açılan sandığın içerisinde iki adet tavşan çıktı. Bomba imha uzmanının fünyeyi sadece sandığın kapağının açılması için ayarlaması sonucunda sandıkta bulunan tavşanlar zarar görmedi.Tavşanlar, ekipler ve çevredeki vatandaşların yüzlerinde tebessüme yol açtı. 

Sandıktan çıkan Tavşanlar emniyet ekiplerince İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi merkezine götürülerek teslim edildi.

Sayfa Yükleniyor...