Pilotun annesi bilmiyor!

Tekirdağ uçağının yardımcı pilotu Murat Sezer’in yaşamını yitirdiği, henüz annesine söylenmemiş. Bursa’da oturan Mürüvvet Sezer’in kalbinden rahatsız olduğu, aile fertlerinin anneyi İstanbul’a götürdükleri belirtildi.

Haberler 26.02.2009 - 16:44

Türk Hava Yolları'na ait Tekirdağ adlı yolcu uçağının İstanbul - Amsterdam seferini yaparken Schiphol Havaalanı’na inişe geçtiği sırada düşmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirilen yardımcı pilot Murat Sezer, iki yıl öncesine kadar Hava Kuvvetleri Komutanlığı Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapıyordu.

Yarbay rütbesiyle emekli olduktan bir süre sonra THY'de göreve başladığı öğrenilen Sezer'in annesi Mürüvvet Sezer, Bursa'nın Akpınar Mahallesi'ndeki bir apartmanın ikinci katında oturuyor.

6 çocuk annesi olan ve eşi Hüseyin Sezer'i 4 yıl önce kalp krizi sonucu kaybettiği bildirilen Mürüvvet Sezer'in kalp hastası olduğu, bu yüzden kaza haberi verilmeden İstanbul'a götürüldüğü anlaşıldı.

KOMŞULAR ANLATTI
Mürüvvet Sezer'in diğer komşuları, uçağın düştüğünü televizyondan öğrenen yaşlı kadının kızları ve yakınlarının hemen eve geldiklerini, bu sırada Sezer'in olaydan haberdar olmaması için büyük çaba gösterildiğini söylediler.

Kalp hastası olan kadının rahatsızlanabileceğinden endişe eden kızlarının, evin televizyonun elektrik ve anten kablolarını söktüklerini, ''elektrikler kesildi'' diyerek annelerinin televizyon izlemesini engellediklerini anlatan komşuları, bu sırada binanın uzağında bir ambulansın bekletildiğini anlattılar.

Komşular, aile fertlerinin daha sonra Hollanda'ya gitmek üzere Bursa'dan ayrıldıklarını, ancak çocuklarının kazadan haberi olmayan annelerini bir bahane uydurarak İstanbul'a götürdüklerini aktardılar.

"ÇOK SAYGILI, ÇOK TEMİZ BİR İNSANDI"
Öte yandan, Sezer'in apartman komşusu Emin Arpacık, Murat Sezer'in eşi ve iki çocuğuyla İstanbul'da oturduğunu, daha çok tatillerde annesini ziyaret ettiğini, yaz tatilinde daha uzun süreli kaldığını belirtti.

Sezer'in son olarak Kurban Bayramı'nda Bursa'ya geldiğini anlatan Arpacık, ''Çok saygılı, çok iyi, temiz bir insandı. Çok üzgünüz'' dedi.

BABASININ YANINA GÖMÜLECEK
Bu arada, kardeşlerinin Bursa'daki yakınlarına, Murat Sezer'in cenazesini, eşinin de razı olması halinde, Bursa'ya getirerek Gemlik ilçesine bağlı Katırlı köyü mezarlığında, babalarının kabrinin yanına defnedeceklerini söyledikleri öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...