Polis gönderdi o havalimanına geri döndü

12 gün boyunca Atatürk Havalimanı’nda kalan 66 yaşındaki Ahmet Samim Avunca, ailesine teslim edildi. Yeniden havalimanına dönen Avunca’yı polis uzaklaştırdı.

Anadolu Ajansı 31.03.2010 - 16:25

Polis gönderdi o havalimanına geri döndü

Atatürk Havalimanı'nı evi gibi benimseyen ve burada 12 gün kaldıktan sonra durumu fark eden polislerce geçen hafta ailesine teslim edilen 66 yaşındaki Ahmet Samim Avunca, bugün yine Dış Hatlar Terminali'ne geldi.

Akli dengesi yerinde olmadığı sanılan ve terminalde elinde çanta ile gezen Avunca, yolcuları izledi, uçuş bilgi ekranına baktı, banklarda oturdu, terminaldeki sergiyi dolaşmaya başladı.

Sergiyi gezdiği sırada Ahmet Samim Avunca'yı gören polis, kendisini havalimanı dışına çıkardı. Yaşlı adamın yine ailesine teslim edileceğini öğrenildi.

ÖYKÜSÜ FİLM OLMUŞTU
Avunca'nın yaşadığına benzer bir durum Paris’teki Charles de Gaulle Havaalanı’nda yaşanıyor. İranlı Merhan Nasseri, 16 yıldır Paris’teki terminalde yaşıyor.

Onun hikayesinden etkilenen DreamWorks film şirketi başrollerinde Tom Hanks'in oynadığı ve Steven Spielberg'in yönettiği "Terminal" isimli bir film çekmişti.

Şirket hikayenin hakları konusunda başları ağrımasın diye Merhan’a 300 bin dolara yakın para ödedikleri, hatta bir banka hesabı olmadığı için parayı avukatı aracılığıyla aldığı açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...