ABD’de birçok dergi ve kuruluş tarafından defalarca Amerika'nın en iyi doktorları arasında gösterilen, erken menopoza giren ve yumurtlama yeteneğini yitirmiş kadınlara yaptığı başarılı yumurtalık nakli ile adını dünyaya duyuran Prof. Dr. Kutluk Oktay bu akşam Banu Güven'le Artı programına konuk oluyor.

İlişkili Haberler


Oktay programda son araştırmalarında ulaştığı başarılı sonuçları anlatacak ve sizlerden gelen sorulara da yanıt verecek.

Programa ayrıca Oktay’ın hastalarından Emma Leach de Londra’dan bağlanarak kendi deneyimini anlatacak.

Oktay'a sorularınızı okur yorumlarına yazarak gönderebilirsiniz.

Prof. Kutluk Oktay kimdir?
Dünyanın en ünlü kısırlık uzmanlarından olan Prof. Dr. Kutluk Oktay, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. ABD Başkanı’na danışmanlık yapan kurulda kanserin kısırlık üzerindeki etkileri konusunda uzman olarak katıldı. Oktay, 1999 yılında ilk yumurta naklini yaptı. Daha sonra el derisinde yumurta büyüterek kısırlığa karşı dev bir adım attı.

Tıp kariyerinin 10 yılını ABD’deki Cornell Üniversitesi’nde geçiren Oktay, 2008 yılında buradan ayrılarak New York Medical College’da kısırlık tedavisi birimini kurdu. ABD’nin Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden bugüne kadar 3 araştırma fonu alan Oktay, menopoz tedavisi konusundaki çalışmalarını sürdürüyor.