Prova Halleri'nin konuğu Jehan Barbur

Prova Halleri'nin bu haftaki konuğu geçtiğimiz aylarda yeni albümünü çıkaran Jehan Barbur...

07.01.2013 - 14:53

Prova Halleri'nin konuğu Jehan Barbur

Jehan Barbur Eylül ayında “Sarı” isimli üçüncü albümünü çıkardı. Uyan ve Hayat albümlerinde olduğu gibi Sarı albümünde de şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi sanatçıya ait. Ayrıca müziği Cahit Berkay’a, sözleri Jehan Barbur’a ait olan “Kırık Bir Aşk Hikayesi” ve Bülent Ortaçgil şarkısı  “Dalyan Deltası”da sanatçının kendi yorumu ile albüme dahil edilmiş.

Yetenekli gitarist Cenk Erdoğan, bas gitarist Murat Çopur, aynı zamanda sanatçının eşi olan perküsyoncu Mert Önal’ın dışında Jehan Barbur’un albümde beraber çalıştığı müzisyenlerin hepsi birbirinden kıymetli. Cenk Erdoğan dinleyenlerin çok beğendiği ve albüme adını veren “SARI” isimli şiirde Hayat albümünden Seni Seviyorum’un müziği ile Jehan Barbur’a eşlik etmiş.

Çağrı Sertel’in düzenlediği ve piyanosu ile çaldığı “Dinle” ise yine Jehan Barbur’un vokali ile birleşmiş ve ayrı bir övgüyü hakediyor. Albümün mikslerini Erim Arkman, prodüktörlüğünü ise Jehan Barbur kendi üstlenmiş ve sanatçının diğer iki albümü gibi Sarı’da yine Ada Müzik etiketiyle piyasaya çıkmış.

Biz de albümü konuşmak için Ghetto’da vereceği konser öncesi Jehan Barbur ile buluştuk. Son derece itinalı bir biçimde ilgilendiği soundcheck’in bitiminde hem sanatçı hem de grup üyelerinden çekingen olmayanlar ile röportaj yaptık.

Bizim için de sürpriz olan şey Selim Demirdelen’in çekip, yönettiği “Eskiden” isimli şarkının klibini ilk izleyenlerden olma şansını yakalamamızdı. Klibin önemli bir özelliği Jehan Barbur’un çocukluk yıllarının geçtiği İskenderun’da çekilmesi ve daha da önemlisi ise çocukluk görüntülerinin annesi Müryel Barbur’un kamerasından çıkması.

Üç katlı Ghetto, Jehan Barbur hayranları ile dolup taşarken biz de kendimize bir yer bulup hem konseri izledik hem de biraz daha çekim yaptık. Konser öncesi imzalatma fırsatı bulamadığımız cd’miz için gene Jehan Barbur’un asistanı Eda Bilgin imdadımıza yetişti, çok yoğun geçen konser ve turne programlarının arasında imzalı cd’nin bize ulaşmasını sağladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...