Rüya cinayeti çözdü

5 yıl önce ortadan kaybolan gencin arkadaşları tarafından öldürüldüğü, annesinin gördüğü rüya sonucu ortaya çıktı. Filmleri aratmayan olayda polis dosyayı yeniden açtı, adım adım katillere ulaştı.

02.05.2011 - 17:17

Tekirdağ'da yaşayan 23 yaşındaki Murat Koncagül, 15 Nisan 2006 tarihinde arkadaşları Hasan Karaağaç, Sinan Tıkız ve Ali Kurten ile otomobille gezmeye çıktı.

Gençler, Koncagül'e ait 59 ER 432 plakalı otomobille gittikleri Köseilyas Köyü'nün yakınlarındaki boş alanda  alkol aldı.

Murat Koncagül bu gecenin ardından ortadan kayboldu ve otomobili Hayrabolu yolu üzerindeki Çene Mezarlığı yanında terk edilmiş olarak bulundu.

Olayın ardından Murat Koncagül'ün annesi Hatice Koncagül, polise giderek oğlunun kayıp olduğunu

bildirdi. Ancak amca Hasan Koncagül sürpriz bir ifade verdi ve Murat ile devamlı görüştüğünü söyleyince kayıp dosyası kapandı.

Gencin annesi Hatice Koncagül, rüyasında sık sık oğlunun öldürüldüğünü ve boş bir tarlada kavak ağaçlarının altında olduğunu gördü. Polise giden anne, rüyasını anlattı ve oğlunun öldürüldüğünü düşündüğünü söyledi. Bunun üzerine polis olaydan şüphelenerek kayıp dosyasını tekrar açtı.

AMCANIN MİRAS YALANI
Şüpheli ifadeler veren amca Hasan Koncagül polis tarafından tekrar sorguya alındı. İlk ifadesinde kayıp olan yeğeni Murat Koncagül ile görüştüğünü söyleyen amcanın miras için yalan söylediği ortaya çıktı. Hasan Koncagül, ağabeyinin ölümü ve yeğenini kaybolmasının ardından 2 ev ve 1 otomobilin yengesine, yengesinin ölümüyle birlikte de doğal olarak tek varis olan kendisine kalması için yalan söylediğini itiraf etti.

10 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KURULDU
Bu itirafın ardından polis özel bir ekip kurdu ve 10 kişilik ekip Murat Koncagül'ün en son beş yıl önce Hasan Karaağaç, Sinan Tıkız ve Ali Kurten ile görüştüğünü tespit etti.

2008 yılında işlediği bir cinayet nedeniyle Hasan Karaaağaç'ın İstanbul Kartal H Tipi Cezaevi'nde, Sinan Tıkız'ın ise hırsızlık suçundan Kırklareli Kapalı Cezaevi'nde bulunduğu tespit edilince, ekipler iki şüpheliyle cezaevinde görüştü. Ancak şüphelilerin sorgularından bir sonuç çıkmadı.

POLİS BLÖF YAPTI
Bunun üzerine özel ekip, olayda adı geçen üçüncü şüpheli olan uyuşturucu ve hırsızlıktan sabıkalı Ali Kurten'in peşine düştü.

Kurten'i teknik takibe alan ekipler, yaşadığı eve baskın yaptı. Polis, baskında Denizli Açık Cezaevi'nden firar eden Özlem Gülseren ve Pınar Baklalar'ı da yakaladı.

Gözaltına alınan Ali Kurten'e polisler "Cinayeti sen işledin, biliyoruz. Her şeyi itiraf et" diye konuşarak blöf yaptı. İki gün boyunca suçlamayı kabul etmeyen Kurten, daha fazla yalan söyleyemedi ve cinayeti itiraf etti.

TÜYLER ÜRPERTEN İTİRAF
Ali Kurten, ifadesinde şunları söyledi:

"Tekirdağ Köseilyas Köyü yolu üzerindeki boş bir arazide birlikte içki içtik. Biramız bitince bira almak için Murat Koncagül'ün aracıyla Hasan Karaağaç ve Sinan Tıkız ile birlikte bira almaya gittik. Biraları aldıktan sonra araçla gezdik. Tekrar içki içtiğimiz yere geldik. Murat Koncagül bize 'Benim arabamı gasp etmeye mi çalışıyorsunuz' dedi. Aramızda çıkan tartışma büyümesin diye oradan ayrılarak farklı bir yere gittik. Orada da tartışma alevlendi. Murat bana küfür etmeye başladı. Ben de sinirlenerek Murat'ı bıçakla öldürdüm. Diğer arkadaşlarımla birlikte onu dere kenarına attık. Sonra aracı yıkadık ve terk ettik. Bir ara cinayeti itiraf etmeyi düşündüm ama sonradan vazgeçtim."

Polis, cinayet itirafından sonra Kurten ile olay yerine giderek keşif ve köpeklerle arama yaptı. Ancak Murat Koncagül'ün cesedini bulamadı. Olay yerine gelen anne Hatice Koncagül, olayın yaşandığı yer ile rüyasında gördüğü yerin aynı olduğunu polislere söyledi.

Olayın ardından Kurten cinayet suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Başka bir suçtan tutuklu bulunan diğer şüpheliler Hasan Karaağaç ve Sinan Tıkız'ın da cinayetten yargılanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...