Sahte alkolden 20 günde 14 kişi öldü

Adana'da metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan V.Y. (64), hayatını kaybetti. Mersin, Niğde ve Adana'da, 20 günde, metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 14'e yükseldi. Diğer taraftan. Adana'da 3 kişi metil alkolden zehirlendikleri şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 16.07.2019 - 04:32

Sahte alkolden 20 günde 14 kişi öldü

Adana'da metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılan 2 kişi hayatını kaybederken sahte alkolden zehirlenen sayısı 16'ya yükseldi. 

Dün metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Z.S Adana'da, B.G (57) ise Mersin'in Tarsus ilçesinde hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesine alınan 2 kişi, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden Z.S. ile B.G.'nin cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

2 kişinin ölümüyle birlikte Mersin, Adana ve Niğde'de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle getirildiği hastanelerde hayatını kaybedenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

3 KİŞİDEN 2'Sİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Kentte metil alkolden zehirlenip Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan 3 kişiden 2'si yaşamını yitirmiş, diğeri ise tek gözünü kaybetmişti. Yine metil alkol zehirlenmesi nedeniyle Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ceyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 2 kişi, bir gün aralıkla hayatını kaybetmişti. 

3 KİŞİNİN DAHA METİL ALKOLDEN ZEHİRLENDİĞİ ŞÜPHESİ

Adana'da farklı saatlerde isimleri paylaşılmayan 3 kişinin fenalaşması üzerine durumları 112 Acil Servis ekiplerine bildirildi.

Olay yerlerine giden ekipler, yaptıkları ilk müdahalenin ardından bu kişileri Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Metil alkolden zehirlendikleri şüphesiyle tedavi altına alınan şahısların hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi.

20 GÜNDE, 16 ÖLÜM

Mersin'de son 15 günde metil alkol zehirlenmesiyle hastanelere başvuran 31 kişiden 8'i, Niğde'de 1 kişi yaşamını yitirmişti. Adana'da yaşamını yitiren 7 kişi ile birlikte, 3 ilde metil alkol zehirlenmesinden yaşamını yitirenlerin sayısı 16 oldu.

Sayfa Yükleniyor...