27 Nisan’da Beykoz Ali Bahadır köyünde bulunan ekmek fırınına gelen 2 kişi, kendilerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğü personeli olarak tanıtarak, fırın sahibine ''Burada yabancılar çalışıyor mu? Çalışanların portör muayenesi var mı? Bu fırın pis buraya tutanak tutar ve kapatırız'' şeklinde tehdit ve şantajla menfaat temin etmeye çalıştı.

Fırın sahibinin, gizlice durumu bildirmesi üzerine, olay yerine gelen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelilerin aracını Mahmut Şevket Paşa köyü yolu üzerinde durdurdu.

Şüphelilerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğü’nde görev yapmadıklarını belirleyen ekipler, bu kişilerin üzerlerinde ve araçlarında yaptıkları aramada, 2 adet kendi adlarına düzenlenmiş sahte işyeri kimlik belgesi ve Bakanlık adına düzenlenmiş sahte birtakım belgeler ele geçirdi.

Bunun üzerine gözaltına alınan şüphelilerden H.K'nin ''Dolandırıcılık'' ve ''Hileli iflas''tan iki, Ş.E'nin ise ''Hırsızlık'' ve ''Sahtecilik''ten altı ayrı suç kaydının bulunduğu bildirildi.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.