Sahte milyonere dayak

Mali kriz yaşayan Kocaelispor içi para dolu bir çantayla, kulüp binasından içeri giren ‘işadamı’ Fuat Donay’ın vaatleriyle umut buldu. Ancak, işadamlığı da, para da, vaatler de sahte çıktı. Borç batağındaki kulüp yönetimi ise bütün öfkesini sahte işadamından çıkardı.

Haberler 18.09.2010 - 03:07

Sahte milyonere dayak

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve mali kriz içerisinde bulunan Kocaelispor'u mali krizden çıkaracağını iddia eden Fuat Donay, dolandırıcı olduğu iddiasıyla kulüp başkanı Muammer Çelik ve bazı yöneticiler tarafından darp edildi.

Dün Çelik ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Donay, bugün de Kocaelispor tesislerinde başkan Çelik ve yöneticilerle biraraya gelerek toplantıya katıldı.

Toplantı sırasında kimliği bildirilmeyen bir kişi başkan Çelik'i telefonla arayarak Donay'ın dolandırıcı olduğunu ve kendisine inanılmamasını söyledi.

Bu sırada Donay, durumu farkederek toplantıdan hızla çıkarak tesislerin dışına doğru kaçmaya başladı. Başkan Çelik ve bazı tesis görevlileri de Donay'ın kaçtığını görünce peşinden koşarak yakalamaya çalıştı.

Tesislerin dışarısında yakalanan Donay, Çelik, görevliler ve bir grup taraftar tarafından darp edildi.

Tekrar tesislere sokulan Donay, olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alınarak Yenikent Polis Merkezi'ne götürüldü.

Muammer Çelik de polis merkezine giderek ifade verdi.

Sayfa Yükleniyor...