Samsun'da yine gerginlik

Samsun'da, kapatılan DTP'nin genel başkanı Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı protesto için basın açıklaması yapmak isteyen grup ile bu kişilere tepki gösteren grup arasında yaşanan gerginlik, güvenlik güçlerinin girişimiyle büyümeden engellendi.

Anadolu Ajansı 13.04.2010 - 18:48

Süleymaniye Geçidi'nde basın açıklaması yapmak isteyen bir grubun bulunduğu yere gelen başka bir grup, basın açıklaması yapmak isteyenlere tepki göstermeye başladı.

Kendilerine ''Emek ve Demokrasi Güçleri'' adını veren çeşitli sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapmak isteyen gruba tepki gösteren başka bir grup olay yerinde toplanmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, basın açıklamasını okumak isteyen grubu çember altına alırken, değişik yönlerden gelen karşıt görüşlüleri ise olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı.

Sözlü sataşma ve çakmak benzeri cisimleri birbirlerine atmaya çalışan grupları engellemeye çalışan güvenlik güçleri, muhtemel kavgayı önledi.

Olay yerine çağrılan takviye ekiplerin de desteği ile gruplar dağıtılırken, basın açıklaması yapmak isteyen gruptakiler polis kordonunda, yakında bulunan sendika ve parti binalarına giriş yaptı.

Bu arada, karşı gruptan bazı kişiler, Gazi Caddesi'nde bulunan TKP İl Örgütü’nün bulunduğu binanın camlarını taşladılar.

Çevrede bulunanlardan birinin üzerinde döner bıçağı bulunması üzerine bu kişi gözaltına alındı. Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, grupları dağılmaları yönünde ikaz etti. İstiklal Marşı okuyan karşıt görüşteki grup uyarılar üzerine dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...