Samsung Microsoft’u zengin ediyor

İki şirket arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma kapsamında Samsung, akıllı cihazlarında Microsoft’un geliştirdiği teknolojiyi kullanıyor. Samsung, bu yüzden Microsoft’a her sene yaklaşık 1 milyar dolar ödüyor.

Haberler 05.10.2014 - 15:40

Samsung Microsoft’u zengin ediyor

Ürettiği akıllı telefonların satışında rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Microsoft, bu alandaki kayıplarını dolaylı yollardan telafi ediyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, akıllı telefonlarında patentli ürünlerini kullandığı için Samsung’dan yüklü bir ücret alıyor.

İki şirket arasındaki anlaşmaya göre, Samsung, ürettiği akıllı cihazların işletim sisteminde Microsoft’un patentli ürünlerini kullandığı için ABD’li şirkete her sene yaklaşık 1 milyar dolar (2.3 milyar TL) ödeme yapıyor.

Samsung, ürettiği akıllı cihazlarda Google'ın ürettiği Android işletim sistemini kullanıyor. Samsung, Android işletim sisteminde Microsoft’un patentli ürünlerinin de bulunması nedeniyle, Microsoft'a para ödüyor.

Ürettiği akıllı telefonların satışında rakiplerini bir türlü yakalayamayan şirket, Samsung’la olan anlaşması sayesinde bu sektörün en çok kazanan şirketlerinden biri olmaya devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...