Samsung’un 256GB’lık SSD’leri seri üretimde

Samsung, yıl içinde verdiği 2008 yılının sonuna doğru 256GB kapasiteli katı durum disk sürücülerini piyasaya sürme sözünü tutuyor.

Haberler 18.12.2008 - 20:13

Samsung’un 256GB’lık SSD’leri seri üretimde

Samsung, yıl içinde verdiği “Aralık 2008’den önce 256GB kapasiteye sahip SSD (Katı Hal Disk) sürücüleri piyasaya sunma sözü”nü tutuyor. Firma bu şekilde endüstrideki en yüksek kapasiteli seri üretim SSD’ler ile ürün gamını genişletiyor.

Tam kapasite çalışma sırasında 1.1 Watt enerji tüketen ürünü, yüksek sığayla birlikte yüksek veri okuma-yazma değerlerine de sahip. Sıralı okuma hızı saniyede 220MB olan yeni sürücünün sıralı yazma hızı ise saniyede 200MB. Gecikme süresinin 0ms olduğu belirtilen sürücünün rastgele okuma ve yazma hızının da bu değerlere yakın olacağı ifade ediliyor.

2009 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklanan sürücünün fiyatı henüz belli değil ancak, GB başına oldukça yüksek maliyetlerde üretilen SSD sürücülerin genel fiyat düzeyi göz önünde bulundurulursa, yeni ürünün mekanik sabit disk sürücülere alternatif olabilecek bir fiyata sahip olmayacağı düşünülebilir.

Sayfa Yükleniyor...