Ekim ayının sonunda ABD’nin doğu yakasını etkisi altına alan Sandy kasırgasının geride bıraktığı yıkım gelen yardımlarla iyileştiriliyor. En son düzenlenen yardım kampanyası ise birçok ünlü sanatçının katılacağı ‘121212’ konseri.

12 Aralık’ta New York’ta Madison Square Garden alanında gerçekleşecek yardım konserine Bon Jovi, Eric Clapton, Alicia Keys, Chris Martin, Roger Waters, The Rolling Stones ve Kanye West gibi ünlü isimler katılacak.

Birçok ABD televizyon kanalında canlı yayınlanacak konseri 13 Aralık Perşembe gecesi 02.30-06.30 saatleri arasında NTV ve CNBC-e canlı yayınından da takip edebilirsiniz. Konser ntvmsnbc'den de canlı olarak yayınlanacak.

Bon Jovi, Eric Clapton, Dave Grohl, Billy Joel, Alicia Keys, Chris Martin, The Rolling Stones, Bruce Springsteen & The E Street Band, Eddie Vedder, Roger Waters, Kayne West, The Who, Paul McCartney gibi efsane isimlerin yer alacağı, yaklaşık 2 milyar kişi tarafından izlenmesi beklenen dev konser, tüm dünyayla aynı anda NTV’de ekrana gelecek.

Bunu neden yapıyorlar?
Bon Jovi

“Ne fırtınalar ne kasırgalar gördüm. Ama hiçbiri Sandy’yle boy ölçüşemezdi.

Televizyonda bir trajedi izlediğinizde o insanlar için üzülürsünüz ama sonra gündelik yaşamınıza dönersiniz. Hayat devam eder.

Bu trajediden aldığım en büyük ders hayatınızdaki insanların önemi. Çünkü her zaman orada olmuyorlar.

Sandy Kasırgası birkaç gün sürdü ama ardında bıraktığı hasarı düzeltmek bir ömür alacak.

Böyle zor zamanlarda insanlar bir şekilde bir araya geliyor. Bu olağanüstü. Bunu seviyorum.”

Billi Joel
“Kasırga sırasında buradaydım. Teknelerin kıyıya çarpıp havaya uçtuğunu, evlerin sürüklendiğini gördüm. Korku vericiydi. Neredeyse harita değişti, insanlar öldü.

Tüm bunların olduğunu, hayatların bittiğini, görmek çok üzücü. Hayatın bu şekilde değiştiğine şahit olmak ve bir daha asla eskisi gibi olamayacağını bilmek kahredici.”

Alicia Keys
“New York’ta doğdum. Burada büyüdüm. Şehrin başına gelenlere şahit olmak… Ve kimsenin bunu kontrol edememesi. Kimse bu derece bir felaket olacağını düşünemezdi. İnsanların tüm hayatları değişti. Üzerinden bir ay geçmesine rağmen hala evsiz, elektriksiz insanlar var.

Bence bu hepimiz için bir uyanış çağrısıydı. Hepimizin bir araya gelmesi ve birbirine yardım etmesi için.”