Savcıdan 'Çarşı' itirazı

Gezi Parkı protestoları ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı" üyesi 3 kişinin serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.

Anadolu Ajansı 24.06.2013 - 13:14

Savcıdan 'Çarşı' itirazı

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturmayı yürüten Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, kefaletle serbest bırakılan Numan Bülent Ergenç, Güray Sezmen ve Cem Yakışkan'ın serbest bırakılmasına itirazda bulundu.

Savcılığın, söz konusu şüphelilerin tutuklanması talebi, önümüzdeki günlerde nöbetçi hakimlikçe değerlendirilecek.

Savcılık, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili 16 ve 18 Haziran'da gözaltına alınan 20 kişiden, Beşiktaş taraftar grubu "Çarşı" üyesi 5 şüpheliyi, tutuklanmaları istemiyle TMK 10. maddeyle görevli nöbetçi hakimliğe, 7 şüpheliyi de adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk etmiş, 8 kişinin de serbest bırakılmasına karar vermişti.

Nöbetçi 2 no'lu hakimlik de 5 şüpheliden Halil İbrahim Erol ve İbrahim Halil Turan'ın, "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan tutuklanmasına, diğer 3 şüphelinin de kefaletle serbest bırakılmasına hükmetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...