Savcılar notlardaki oramiralin peşinde

Asker ve bürokratlara fuhuş tuzağı kuran çetenin bir Deniz Kuvvetleri Komutanı’na ilişkiye girmesi için askeri bir kız öğrencinin gönderdiği iddia edildi.

Haberler 26.08.2010 - 10:44

Asker ve bürokratlara 'fuhuş tuzağı' kuran çeteye yönelik geçtiğimiz günlerde Kocaeli merkezli olarak düzenlenen operasyonda, liderliğini Mustafa D.'nin yaptığı şebeke çökertilmiş, aralarında askerlerin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmış, 20'si tutuklanmıştı.

Çetenin, oyuncaklar arasına yerleştirdiği kameralarla, Rusya'dan getirilen kadınlarla ilişkiye giren, asker, bürokrat, işadamı ve polisleri kaydettiği ortaya çıkmıştı. Fuhuş şebekesi ile bağlantısı olduğu tespit edilen İ. S. isimli bir albayın evinde bulunan bilgisayarlara el konuldu.

Kurtköy'de oturan Deniz Harp Okulu öğrencilerin evlerinde de delil torbalarına konulmuş iç çamaşırları bulundu. Ele geçirilen iç çamaşırlardan birinin H. M. Ş. isimli bir tümamirale ait olduğu iddia edilmişti.

Akşam gazetesinin haberine göre soruşturma kapsamında ele geçirilen şifreli CD'ler çözüldükçe şok iddialar ortaya atıldı. Şu ana kadar sadece yüzde 20'si çözülebilen notların birinde 'Deniz Kuvvetleri Komutanı ile ilişkiye girilmeli' başlıklı bir yazı çıktı. Notlardaki iddialara göre fuhuş çetesi, kim olduğu henüz belirlenemeyen Deniz Kuvvetleri Komutanı ile irtibata geçerek ilişkiye girmesi için askeri okul öğrencisi bir kızı gönderiyor.

Çete de yapılan görüşmeleri ve işlemleri kaleme almayı ihmal etmemiş. İşte notlardaki şok iddialar;

- Deniz Kuvvetleri Komutanı (DKK) ile irtibat kurulup ilişki sağlanmalı.

- M. Binbaşı DKK'ya teklif götürebileceğini söyledi.

- İrtibata girdi. Buluşma sağlanacak. Komutan kabul etti.

- Buluşma Ankara'da olacak, kayıt tutulmayacak.

Çete Deniz Kuvvetleri Komutanı ile irtibat sağlandıktan sonraki gelişmelerle ilgili olarak da tuttukları kayıtlarda komutanın irtibattan memnun kaldığını öne sürüyor.

- Komutan buluşmada Ş.'in de olmasını istiyor.

- Buluşmaya gidildi, masraflar karşılandı.

- Komutan A.'dan memnun kaldı, tekrardan isteyecek.

Savcı ve polis belgelerde adı geçen Deniz Kuvvetleri Komutanı'nın kim olduğunu araştırıyor. Polis belgelerde adı sıkça geçen Deniz Harp Okulu öğrencisi A. kod adlı D.'nin ifadesine başvurdu. Suçlamaları kabul etmeyen genç subay adayı; 'Bunlar bana özeldi. Beni takip eden herkesten şikayetçiyim. Para karşılığında ilişkiye girmedim' dedi.

Sayfa Yükleniyor...